| troleibuz a întrebat:

Cati dintre locuitorii bucuresteni care se plang ca sunt invadati de alte regiuni ale tarii sunt cu adevarat bucuresteni?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Toti. Aia veniți in Bucuresti nu se plang de altii la fel ca ei.

| Sofer a răspuns:

Putini sunt care au boala pe cei veniți din alt colț al tarii laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasta superioritate etnica e mai intalnita in Transilvania, unde cei care s-au mutat din alte regiuni (Oltenia, Muntenia, Moldova) sunt jigniti cu termenul peiorativ de "sudisti" si "mitici".

| morfeo a răspuns:

Foarte putini. Pentru ca majoritatea bunicilor,, bucurestenilor" din ziua de azi au fost adusi de la ţara pentru munca. Datorita caderii comunismului si-au permis sa-si cumpere locuinta la un pret de nimic in care stau cocalarii din zua de astazi