| xandra_lorg a întrebat:

Ce acte-mi trebuie ca sa-mi fac pasaport?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, uite in primul rand iti trebuie:
-ci;
-chitanta plata pasaport platita la Finante publice;
pasaport vechi;
-cerere tip si anexa(cartonasul);
-in cazul in care nu aveti ci definitiva si exista ci provizorie, aceasta nu este acceptata fara copiii certificat nastere;
-in cazul in care doriti sa faceti pasaportul in regim de urgenta se achia o taxa de urgenta astfel incit pe linga cele necesare mai sus se adauga si acea chitanta de urgenta.

6 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Vezi toate raspunsurile la aceasta intrebare la adresa
http://www.pasapoarte.mai.gov.ro/index7.htm

doiny
| doiny a răspuns:

* cererea tip model 1
* actul de identitate (cartea de identitate, cartea de identitate provizorie, buletinul de identitate) in original si copie (numai in partile ce contin datele de identitate, fotografia si
mentiunile privind domiciliul ori resedinta);
* chitantele CEC sau trezorerie privind achitarea taxelor de emitere a pasaportului, respectiv taxa consulara si taxa reprezentand costul pasaportului;
* in cazul preschimbarii pasaportului, solicitantul va prezenta si pasaportul anterior;
* preluarea de imagine, adica fotografia, se realizeaza la ghiseul unde se depun actele pentru eliberarea pasaportului;
* in cazul in care intervine schimbarea numelui, trebuie prezentat;

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buletinul, poze certificatul de nastere sa achiti niste taxe nu stiu mai multe sa ti spun succes

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va rog frumos sa-mi spuneti cat de repede pot sa fac un pasaport si cat costa, ca imi trebuie repede, sunt disperata, trebuie sa plec peste o saptamana.

Alte răspunsuri