| Marry_Brunetsika_1998 a întrebat:

Ce acte trebuie sa aiba un minor la iesirea din tara? Poti iesi cu pasaport in caz ca ai pierdut buletinu.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti trebuie pasaport sau carte de identitate si o declaratie notariala a parintilor si un insotitor major (daca nu iesi impreuna cu ambii) sau a unui parinte (daca iesi cu celalat parinte).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca poti iesi cu pasaportul, plus ai nevoie de procura de la ambii parinti daca nu te insotesc si un insotitor major

| FemeiaPisică a răspuns:

Dacă nu ai buletin, poți să le arăți pașaportul.

| FrateleAndrei a răspuns:

Important daca iesi cu tata(ex) doar cu el nute vor lasa sa treci fara niste acte de la notar cum ca mama e de acord cu asta.

| andreea8stanciu a răspuns:

Pai nai voie sa mergi fara parinti tai... daca vine mama ta cu tine, ai nevoie doar de pasaportwinking