| anonim_4396 a întrebat:

Ce Alt Oras ~Nu Bucuresti~ Ati vrea sa fie capitala Romaniei?

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cluj Napoca.

| raluk27 a răspuns:

Iasi. Si ca sa folosesc acelasi argument ca alte persoane de pe-aici: pentru ca este in Moldova laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Braşov, Constanţa, Craiova, Deva, Iaşi, Sibiu sau Timişoara.

| IndiferentXD a răspuns:

Iasi -> cel mai mare oras ca populatie dupa Bucuresti!
Sibiu -> am ramas cu o buna impresie dupa o saptamana petrecuta acolo + de asta este o fosta capitala Culturala Europeana!

Răspuns utilizator avertizat
| jessikz0r a răspuns:

Constanta, e mult mai misto sa fie capitala, deoarece este mai aproape de mare si-ar fi super tare pentru turism, una altalaughingbig grin nu?

| VadTot a răspuns (pentru jessikz0r):

Da dar Acolo turism este doar cateva luni pe an.crying laughing)

| PandaEcrazy a răspuns:

Cluj-Napoca-pentru ca se afla in Transilvania si are o mare valoare istorica

| CeTrebuieSaScriuAici a răspuns:

Contanta[welcome to Mamaia].