| sopranaCadaverica a întrebat:

Ce autori au scris obiectiv despre miscarea legionara? Puteti da exemple de titluri? In afara de cartile lui Z Codreanu si Sima.

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Chiar dacă au existat astfel de titluri, acestea au fost distruse la venirea regimului comunist.
În prezent, se mai fac doar studii istorice, bazate pe diversele înscrisuri, documente, poate vreo carte salvată de cineva cu mare risc. Sunt mai multe publicații istorice: Historia, Evenimentul istoric, unde puteți trimite e-mail pentru a putea afla mai multe detalii despre ce doriți dumneavoastră să aflați.