Întrebare recomandată | anyhylator a întrebat:

Ce burse de studiu pot primi? Sunt in clasa a XI-a, pe semestrul 1 am avut media 9.95, profil filologie. In clasele precedete am avut de asemenea media mare dar nu am primit nici un fel de bursa. Se ofera ceva, sau invat degeaba?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Faci o cerere, poti primi bursa de merit sau bursa de studiu. Acordarea acestora se face in functie de rezultatele la invatatura si de suma acordata liceului tau pentru asemenea burse.

2 răspunsuri:
| ChyChy1234 a răspuns:

Felicitari pentru media mare, in primul rand! Eu sunt in clasa a v-a si primesc bursa.Pe noi ne-a anuntat diriga despre bursa si a trebuit sa mergem la secretariat sa ridicam banii.La noi au avut o lista cu bursierii. Acum depinde si la ce liceu inveti. Am auzit pe cineva ca are un copil la liceu care are media de 9.92 dar nu a luat bursa. Cred ca sunt unele licee care nu ofera burse. Pacat, meritele copiilor cu medii mari asemeni tie ar trebui rasplatite, plus ca mai e si munca si efortul depus. Sper ca te-am ajutat, funda?

| Aditsaxoxo9 a răspuns:

Pai nu iti dau ei pur si simpluwinking Trebuia sa depui niste acte la inceputul anului scolar si luai bursa de meritwinking