| TPUşiUPT1 a întrebat:

Ce carte trebuie sa cumpar pentru categoria b? Sunt 2 carti diferite? Codul rutier si legislatie rutiera? Sau sunt ambele in aceeasi carte?

Răspuns Câştigător
| ArmywCode a răspuns:

Gasesti si OUG-ul si Regulamentul in aceeasi carte. Ar trebui sa fie in jur de 50 de lei. O citesti de doua ori dupa care te apuci sa faci chestionare pe aplicatia drpciv. E aia si cu steagul romaniei si cu stelele. Bafta la sala si la oras!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca n-ai nevoie de nici o carte.
Studiaza OUG 195/2002 (Codul rutier), rep. in 2006, Regulamentul de aplicare al acestuia, Ordinul MAI nr.268/2010, toate cu md. si compl. ulterioare.
Le gasesti pe toate, actualizate la zi, pe site-ul oficial al Directiei de permise, drpciv.ro. Tot pe acest site poti face si chestionare.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Nu ai nevoie de nici o cartea, studiaza bine si invata chestionarele.
Ai si explicatie video(3d) => http://www.scoalarutiera.ro/