| numesiprenume0 a întrebat:

Ce credeti ca o sa fie de la 1 iulie? Se prelungeste starea de alerta sau se revine la cea de urgenta? De ce credeti?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata starea de alerta este pana prin 15 iulie. Ca va fi inlocuita cu starea de urgenta sau nu, ca va inceta sau nu ori ca va fi prelungita si dupa 15 iulie nu se stie inca, totul depinde de situatia pandemiei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Uite ca ai aflat ce se va intampla... practic nimic in plus sau in minus fata de acum

| Dragosdoar a răspuns:

La ce te astepti, avem un guvern pus acolo de politicieni, nu votat de catre romanii de rand. Orice este posibil
Daca s ar mai da o stare de urgenta, sa faca dracului ceva sa ajute lumea si micile afaceri ale oamenilor.
Cred ca as fi foarte afectat, nu voi mai avea masina sa ma deplasez la locul de munca