| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeți despre argumentele procomunism din acest videoclip? Sunt multe chestii pe care le spune și pe care nu le cred, în genul guvernului mondial, dar pe mine mă interesează părerea voastră despre argumentele aduse acolo:
https://www.youtube.com/watch?v=3hPtoD7DTO0

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu pot să vă spun ceea ce am trăit eu însumi.
Nu am avut privilegii, eram un om obișnuit.
În baza legilor de atunci, am primit treptat de la stat o o locuință în chirie, în care am putut să locuiesc cu familia, cu o chirie modestă și acceptabilă. Deasemenea, fără pile, cunoștiințe și relații, chiar și în perioada de lipsuri alimentare și de restricții de tot felul, niciodată familia mea, eu și copii nu am suferit de foame sau de frig.