| AC4S4 a întrebat:

Ce credeți, face Lia Olguța Vasilescu ceva cu acea comisie pentru investigarea fraudelor la alegerile europarlamentare? Până acum doar a susținut sus și tare că PSD a luat in jur de 35% dar a fost furat.
Mai e și Norica Nicolai care zice că ALDE a luat 15%.
Oare aceste persoane chiar fac demersuri pentru a afla fraudele sau doar agită spiritele?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Aia a fost doar ca sa justifice de ce au dat-o asa de gard la alegeri sa nu recunoasca ca ii uraste lumea.

Daca aveau temei deja erau si judecati, sunt la guvernare..au toate parghiile. happy

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa faca absolut nimic, este mai putin decat o frectie la un picior de lemn, macar frectia poate face piciorul sa sclipeasca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Comisiile au fost facute pentru publicul partidului, sa para ca nu au picat chiar atat de mult. Au trecut alegerile, lumea a uitat, comisiq oricum nu face nimic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă se analizează toate alegerile, la fiecare au fost ceva nereguli.
Sistemul de vot electronic, le poate evita. Acolo nu poți să pui morții să voteze.

| AC4S4 explică (pentru sadrian46):

Olguța sugerează că sistemul electronic pentru monitorizarea prezenței la vot și prevenirea votului multiplu trebui înlăturat.

| laSoledad a răspuns (pentru AC4S4):

De ce sa fie inlaturat? Ce argumente pertinente aduce?

| AC4S4 explică (pentru laSoledad):

"Pot să vă spun cu certitudine că s-a votat multiplu. Pot să vă spun cu certitudine că softul a fost ilegal. I-LE-GAL!"
"dacă vrem ca data viitoare să câştigăm alegerile va trebui să nu mai folosim acest soft."

Da. Lia Olguta, experta in ale programarii, software development, ne poate spune cu certitudine ca softul este ilegal.
Nu aduce argumente. O compara cineva cu Floricica Dansatoarea care facea scandal ca i s-au furat like-urile pe Facebook, tot pe acolo bate si Olguta, si Norica.

| sadrian46 a răspuns (pentru AC4S4):

Da, și are ea motivele ei, că așa se poate trișa mai bine, dorința ei.

| laSoledad a răspuns (pentru AC4S4):

rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru AC4S4):

Dar tabletele chiar au dat un mare rateu, sunt o grămadă de secții unde au 'murit' pentru câteva ore(scrie în procesele verbale de la BEC, nu inventez eu), și mai multe secții unde datele de pe tabletă nu s-au pupat cu ce a ieșit din urne, în jur de 40% în București ca fapt divers, foooarte multe procese verbale au fost refăcute la centrul de la BEC pentru că nu se închideau cheile.
Dar nu puteau influența votul prea mult, poate puțin la nivelul pragului dar nu mă arunc în conspirații, în schimb m ce zice Norica e de spitalul de nebuni.

| laSoledad a răspuns:

Printre alte intrebari, o-ntreaba moderatorul pe o europarlamentara psd:
"Dar cu 10 august cum va-mpacati? O comisie parlamentara in privinta lui 10 august nu-mi aduc aminte sa se fi facut".
La care raspunsul ei si-al invitatilor e remarcabil de ironic :)) - de la minutul 25:50

Dar merita auzita discutia de la 23:30: https://www.youtube.com/watch?v=a6iz0uVvZiY&feature=youtu.be&t=1410

| SomethingFunni a răspuns:

Sistemul nostru e prea primitiv si nu poate fi fraudat fara cooperarea a zeci de persoane, chiar si la scara mica. Acum e prea tarziu pentru o investigatie serioasa. Olguta e afumata, las-o.