| oprescudorin11 a întrebat:

Ce credeti? Poti judeca mai liber, mai drept si lucid, daca esti, duci o viata fara familie sau daca traiesti in tumultul vietii de familie, societate?

Răspuns Câştigător
| Rony23 a răspuns:

Depinde fiecare cu personalitatea sa, unii iau decizii fara alte sugestii din partea familiei, altii care sunt nesiguri cer sfatul familiei, depinde acum si in ce famile convietuiesti, buna sau rea

| oprescudorin11 explică (pentru Rony23):

Ma obligi sa fac o adaugire, avand in vedere raspunsul tau, si anume ca, nu stiu cand sunt eu: cand gandesc cu mintea mea sau cand simbiozez cu cineva : familia, etc.

10 răspunsuri:
| MrAnderson a răspuns:

Salut,

La u meci de fotbal, de unde vezi lucrurile mai clar si in ansamblu? De la inaltime, sau din tribuna de langa teren?

| Crin51 a răspuns:

Nu cred ca viata de familie ar reprezenta un impediment in luarea unor decizii... sunt fel si fel de situatii in care familia poate reprezenta o problema. Cum ar fi ai casa construita, ai familie, si trebuie sa te duci sa lucrezi in alta parte, pentru un venit mai bun... Acum nu stiu exact la ce fel de judecata te-ai referit. eu ti-am zis in mare happy Bafta!

| oprescudorin11 explică (pentru Crin51):

Pai iti zic, ca sa fiu mai explicit. Desi pot parea cinic.Cand aveam familia in jur, gandeam intr-un fel care acum cand sunt absolut singur, mi se pare toatal diferit.Nu stiu daca ma pricep sa ma exprim bine.

| Crin51 a răspuns (pentru oprescudorin11):

Cati ani ai?

| oprescudorin11 explică (pentru Crin51):

Am o gramada de ani, am trait si cu famile iar acum fara ...de aia am pus si intrebarea pe care nu o vreau 'retorica'.

| Crin51 a răspuns:

E normal sa iei in calcul familia, e natural sa te gandesti la repercursiunile deciziei tale...

| oprescudorin11 explică (pentru Crin51):

Sigur ca e 'normal', numai ca decizia in cadrul familiei e un vector, iar in cazul personal, te gandesti si atunci la 'repercursiuni', numai ca nu mai lasi in 'carca altora ' responsabilitatea.

| Crin51 a răspuns (pentru oprescudorin11):

Hei. Eu cred ca raspunsul e in adancul tau. Iti lipseste acel factor famila, sau vrei sa fii liber. Gandeste-te la asta singurel... Eu sunt mai tinerel. Eu cred ca o decizie dreapta se poate lua in ambele situatii. Doar ca daca ai familia acolo langa tine trebuie sa te gandesti ca sunt mai multe variabile.

| oprescudorin11 explică (pentru Crin51):

Iti voi da insa FUNDA adjuncta. Daca as avea putere de decizie!