| St8HERE a întrebat:

Ce crezi despre faptul ca oamenii care discrimineaza tiganii? Esti unul dintre ei?

Răspuns Câştigător
| ERMO a răspuns:

Nu stiu ce sa spun, sunt sigur ca nu sunt unul dintre ei, dar totusi au putina dreptate.Nu cred ca poti suporta sa vezi cum un rrom(nu rrom deja ii discriminezi) ne face de ras peste tot unde se duce (franta, Italia) si noi cadem de prostica asta e sunt romani si au buletin din romania.Nu stiu ce sa spun despre asta.

8 răspunsuri:
| Adyr0 a răspuns:

Ia citeste tu putin asta http://en.wikipedia.org/wiki/Antiziganism ca sa vezi de ce ne purtam cum ne purtam cu tiganii si faza e ca, nu suntem singurii din istorie care ne purtam asa cu ei. Nu sunt un fan al rasismului, eu consider cuvantul "rrom" un mod de a descrie un caracter, nu o rasa.

| recrutul a răspuns:

Bai, carnea de rrom oricat ai spala la ea... pute

| BaronVonBavaria a răspuns:

Buna
Pai eu ii discriminez pe tiganii dar nu pe toti sunt uni si de treaba dar mai rar urasc rromi aia care se dau mari si vezi doamne cine is ei daca nu ar fura si nu ar fi asa cum is poate i-ar accepta lumea

| veronica a răspuns:

Nu sunt rasista dar eu cred ca peste tot in lume tiganii nu sunt vazuti bine si din cauza asta sunt de vina ei insusi nu au respect fata de nimeni si nimic eu nu stiu un rrom care munceste, tu stii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune intrebarea ta si pe www.Raspuns-Rapid.info, poate gasesti raspuns si mai castigi si 3 cartele vodafone cu 1000 de minute si 1000 sms uri! www.raspuns-rapid.info/concurs

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu exista padure fara uscaturi, am vazut reportaje la tv cu rromi caldarari (care fac diferite vase din cupru si nu numai), rudari (care lucreaza in lemn ) argintari etc., care se pling ca nu mai are cine le duce meseria inainte deoarece copii lor merg in strainatate ca sa faca bani, cum se fac acesti bani? daca intrebi ti se raspunde prin munca cinstita, nu stiu daca ai fost pe-afara sa-i vezi cu tot felul de pancarde legate de git, altii dorm ziua pentru ca lucreaza in schimbul 3, l-am intrebat pe unul unde lucreaza noaptea si mi-a raspuns ca lucreaza ca procuror adica procura orice vrei, cum sa nu-ti fie lehamite de acesti smecherasi care atunci cind politia le cere sa se legitimeze ei se legitimeaza cu bancnote de sute de euro?

| ZuuZaaA a răspuns:

Nu trebuie sa discriminezi un om, doar dupa natiunea lui, insa adevarul e ca nu iti este tot una cand auzi cuvantul ``rrom`` deoarece acestia si-au format o reputatie proasta in lume.
Cand ai spus `` Esti unul dintre ei?`` te referi la faptul daca suntem rromi, sau daca suntem oamenii care ii discrimineaza? Totusi, intrebarea mea este nu pentru ambele posibile intrebari.Desi,am mai spus, recunosc ca nu imi este tot una cand aud cuvantul rromhappy.

| alexx_8375 a răspuns:

Da, fu***e mo**i in gura de javre ordinare!