| JetBlueJet a întrebat:

Ce este aceea "Copia legalizată a certificatului de naştere/cartii de identitate"?
Copia pe care as face-o eu la imprimanta acasa nu este legalizata sau la ce se refera? laughing
--------------------------------------
Si aveti idee in cat timp se elibereaza "Certificatul de cazier judiciar" de la politie?
FUNDA

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Copie legalizata este cea pe care notarul public a pus incheierea de legalizare, semnatura si stampila, asa ca trebuie sa mergi la un notar public cu certificatul de nastere sau cartea de identitate.
Certificatul de cazier judiciar se elibereaza in cateva ore, daca depui cererea la compartimentul de cazier judiciar de la Politia judeteana.

3 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Nu, nu e legalizată
mergi la notariat şi rezolvi acolo

| JetBlueJet explică (pentru Doub):

Oh :3 Merci

| Doub a răspuns (pentru JetBlueJet):

N-ai de ce