| alexx102428 a întrebat:

Ce este Liga Națiunilor?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai este, doar a fost. Detalii vezi si aici:
https://ro.wikipedia.org/wiki/Societatea_Na%C8%9Biunilor

| JackR a răspuns (pentru Ioandelasal):

Cred ca se referea la UEFA Nations League (un fel de Champions League dar cu echipe nationale): https://www.uefa.com/community/news/newsid=2079553.html

| Ioandelasal a răspuns (pentru JackR):

Atunci trebbuia sa puna corect intrebarea, n-aveam de unde sti ce vrea, mai ales avand in vedere categoria unde a postat intrebarea. Daca o posta la Sport imi dadeam seama.

| JackR a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ai dreptate! Dar intre noi fie vorba, cati crezi ca (mai) sunt interesati de aceea Liga a Natiunilor, Nicolae Titulescu sau politica interbelica?

| alexx102428 explică (pentru Ioandelasal):

La categoria Sport am pus intrebarea. Uita te mai atent înainte să vorbești data viitoare!

| Ioandelasal a răspuns (pentru alexx102428):

La mine este la categoria Legislatie..., asa ca nu cred ca la tine apare la Sport.