| Petrovic a întrebat:

Ce este o legitimație guvernamentală și cine poate deține una?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Legitimatia este "adeverinta" ca purtatorul lui este functionarul unei institutii si este valabil doar impreuna cu actul de identitate a purtatorului.
Legitimatia guvernamentala atesta ca, detinatorul lui este angajatul aparatului guvernamental.

| Petrovic explică (pentru Bula):

Dacă lucrez la Ministerul Transportului și Infrastructurii, dețin acest tip de legitimație?

| Bula a răspuns (pentru Petrovic):

Daca lucrezi in structura de conducere sau de control, atunci da.