| ruxandracollo a întrebat:

Ce fapte beneficiaza de arest la domiciliu?,,,,,,... beneficieaza si recidivisti?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Arestul la domiciliu nu este o pedeapsa aplicata pentru infractiune ci un mod de a avea un infractor la indemana si sub supraveghere pe timpul cercetarii penale si a procesului penal si aceasta modalitate inlocuieste arestarea preventiva.

| zaratu a răspuns:

Arestul la domiciliu nu este o pedeapsa aplicata pentru infractiune ci un mod de a avea un infractor la indemana si sub supraveghere pe timpul cercetarii penale si a procesului penal si aceasta modalitate inlocuieste arestarea preventiva

| ruxandracollo explică:

Multumesc