| Ukaya a întrebat:

Ce inseamna alegeri anticipate? Votam iar guvernul? Eu as vrea usr-aur guvern cu ei as vota

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Alegerile anticipate de acum inseamna ca se va alege un nou Parlament, urmand ca acesta sa aprobe un nou Guvern, in functie de partidul sau coalitia care va avea majoritatea in noul Parlament.

| johnnny123 a răspuns:

Ai mai votat vreodata guvernul pana acum?

| Ukaya explică (pentru johnnny123):

Da am votat cu usr dar acum as vrea sa faca echipa cu aur fiindca sunt tineri si pot sa schimbe lucrurile

| johnnny123 a răspuns (pentru Ukaya):

Ca de obicei, nu intelegi nimic. Guvernul nu se voteaza. Vrei sa spui ca ai votat la alegerile parlamentare. Parlamentul nu este acelasi lucru cu Guvernul.

| Lukasssz a răspuns:

Nu conteaza cine vine la guvern, toti sunt niste hoti si escroci