| MirceaBade31 a întrebat:

Ce inseamna ca votul este liber exprimat?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inseamna ca nu iti spune si nu te constrange nimeni cu cine sa votezi

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Inseamna ce ai facut tu cand ai votat pe 24 noiembrie. Sau esti prea prost sa intelegi?

| RAY a răspuns (pentru Cosmin86):

Am vazut intr o emisiune la Romania te iubesc, cum se procedeaza, uni fac flotant inainte cu ceva luni apoi voteaza cu acel primar = primesc ajutor social

| Cosmin86 a răspuns (pentru RAY):

Ce ma amuza e ca parca aia nu pot vota cu altcineva laughing)

La mine la tara au luat uleiul si faina PSD-ului, dar 90% au votat cu altii laughing)
Si vecina mea de 82 de ani zicea "parca vad ei cu cine votez, eu le iau - pomana - si votez tot cu cine vreau" laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa votezi cu cineva, votezi cu cine crezi tu si cu cine vrei/pe cine vrei!