| alexalexandrusincerul a întrebat:

Ce inseamna mai exact" in apropierea locuintei " din declaratia pe proprie raspundere? La activitate fizica ma refer. Pot sa merg 2 sau 3 km(singur)? Vad ca nu precizeaza exact cat.De asemenea, daca precizez o zona anume si merg doar 1 km maxim sa zicem mai departe decat precizez in declaratie, e o problema?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din ce am citit se interpreteaza apropierea de domiciliu daca esti la o distanta care se poate acoperi in maximum 5 minute, asa ca la 1-2 km ai avea voie.

| Adry05 a răspuns:

Am citit pe libertatea azi că doar în cartierul tău, în jurul blocului, o distanță de maxim 5 minute

| Frank51 a răspuns:

Pe strada ta. Eu merg zilnic 1-2km si nu m-a oprit nimeni.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Poți să mergi 1km dacă ai declarație și pe declarație un motiv bun pentru care te deplasezi atât de mult.

| Ineys a răspuns:

Am auzit la TV ca 5 minute pe jos. Cam asta e distanta despre care se vorbeste.