| LanguageMaster a întrebat:

Ce înseamnă "spații publice"?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt toate spatiile apartinand autoritatilor centrale sau locale in care este permis accesul publicului (strazi, piete, stadioane, muzee, plaje publice, etc), precum si spatii apartinand unor entitati private atunci cand permit accesul publicului (biserici, restaurante, hoteluri, plaje private, etc).

1 răspuns:
| Bariel a răspuns:

Un spațiu public este un loc deschis și accesibil oamenilor. Drumurile, piețele publice, parcurile și plajele sunt de obicei considerate spațiu public