| AdrianaBacescu a întrebat:

Ce insemna fauna cibernetică? Eu nu prea am inteles nimic din proiectul de lege depus de Ioan Cupsa

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-am intalnit pana acum aceasta sintagma, probabil se refera, la modul general, la raufacatorii de pe internet.

| Lucian4 a răspuns:

Unde-i proiect? ''Fauna'' in lumea vie inseamna toate animalele care populeaza o regiune. Asociind cuvantul cu lumea online, cibernetica, spatiu cibernetic. In spatiu ciberntic exista si fauna cibernetica, de ex escroci ca in lumea reala(hackeri) si fauna(aplicatii) rau inentionate, bloatware. La fel ca sintagma 'nu se poate padure fara uscaciuni' sau fecare tara are uscaturile ei(escroci)