| FreddieM a întrebat:

Ce libertati ale societatii actuale credeti ca ar trebui,, limitate'' si daca sunt altele care ar trebui acordate?
Cheers

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar cred ca accesul la tot ceea ce pune la dispozitie internetul ar trebuie reglementat asa cum e facut cu televiziunile.

cat despre drepturi acordate depinde de ce societate e vorba. Aia romaneasca?

| FreddieM explică (pentru suntserios):

Da

| suntserios a răspuns (pentru FreddieM):

Pai societatea romaneasca e destul de libertina. nu cred ca ar mai avea nevoie de alte libertati. La noi poti face cam orice fara repercursiuni (nu luam in calcul infractiunile grave)

| suntserios a răspuns (pentru FreddieM):

Si daca tot vorbim de societatea romaneasca in particular as legifera extram de drastic domeniul constructiilor. Avem prea multa libertate sa construim ce vrem cand vrem cum vrem unde vrem.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acordate.
Să poți avea mai multe neveste, ca la musulmani. Iar femeile să aibă mai mulți soți. Dacă leghebeteii cu cucurbeu au voie să își facă de cap, pe motiv că așa sunt ei, de ce eu să nu am voie să iubesc două fete de o dată, dacă așa sunt eu, dacă așa simt eu?

| FreddieM explică (pentru sadrian46):

Ce spui tu exista, se cheamă poliamore, doar ca nu e legalizata și sunt de acord cu tine, cu condiția sa fie consensualitate din partea tuturor implicati altfel se schimba discursul. Tradare, inselaciune, minciuni și alte daune aduse tuturor inclusiv pionului principal.
Cheers

| sadrian46 a răspuns (pentru FreddieM):

Absolut cu consens și pe față. Mersi că mi-ai spus. Ca glumă o să dau un anunț pe matrimoniale. Bărbat bine cu merțan, poliamoros din fire, câte încap pe bancheta din spate, caut.

| Frank51 a răspuns:

În mod normal n-aș fi de acord cu limitarea libertății, dar dacă situația o impune aș înțelege și aș fi de acord cu orice fel de măsură.

| Werrich a răspuns:

Libertatea de reproducere, sa se reproduca doar cei cu gene sanatoase.

| tonyc7 a răspuns:

Exprimarea verbala si comportamentul! Multi si-au pierdut orice limita, nu mai au nici bun-simt, nici frica de autoritati!

Răspuns utilizator avertizat
| salieri84 a răspuns:

Pentru unii, ar fi imperios necesar ca libertatea utilizarii internetului sa le fie ingradita. Obligativitatea unui control psihologic in prealabil, precum si diploma de postac cu acte in regula, pe care sa o etaleze in coltul avatarului, pentru a accesa in tihna internetul.