| anonim_4396 a întrebat:

Ce mi se poate intampla daca stau in banca "ca la bar" si nu îi comvine dirigintei? Sau daca imi țin ghiozdanul pe banca?

17 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate intampla sa fii sanctionat disciplinar, in scoala trebuie sa te comporti normal, nu ca la bar.
Te sfatuiesc sa citesti Statutul elevului, mai ales obligatiile si interdictiile, dar il poti citi tot, nu este asa lung.

| darrio2007 a răspuns:

Atitudine de prost crescut. Viitorul tau va fi cam sumbru.

| Mariangrigore22 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu mai sumbru decat a fost trecutul tau comunist?

| darrio2007 a răspuns (pentru Mariangrigore22):

Da, si care e problema ta? Stiam sa ne respectam profesorii si pe cei mai in varsta, cu mai multa experienta de viata.
Taica-tu nu a fost comunist?

| Violleta2022 a răspuns:

Vei fii sanctionat disciplinar!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce ești la școală? Ce se întâmplă acolo? De ce stai în bancă? Ce înseamnă școala pentru tine?

| johnnny123 a răspuns:

Parcă tot tu întrebai ce se întâmplă dacă i te adresezi dirigintei cu "tu". Ții neapărat să testezi limitele dirigintei, sau care este planul tău?

Poate ție ți se pare că ești "smecher", dar în realitate ești doar un puștiulică fără minte care-și face singur viața mai grea fără niciun motiv.

| Mariangrigore22 a răspuns (pentru johnnny123):

I am aflat limitele de cand ne-a interzis sa stranutam si sa cascam. Ce parere ai acum?

| johnnny123 a răspuns (pentru Mariangrigore22):

Nu cred că ți-a interzis nimeni să strănuți. Cât despre căscat, este un gest perfect controlabil care este complet nepotrivit în timpul unei ore.

Deci îmi mențin părerea despre tine.

| Mariangrigore22 a răspuns (pentru johnnny123):

N ai idee cat ma afecteaza in viata parerea ta... Daca nu crezi ce spun eu, dc mai lasi comentarii?

| johnnny123 a răspuns (pentru Mariangrigore22):

Iar dacă tu nu asculți opiniile oamenilor mai experimentați, de ce pui întrebări?

| MrAM a răspuns:

Daca nu ti se pare ceva oky discuta cu parintii si eventual cu ea si lamuriti situatia. Si treaba asta cu scoala e relativa, gandeste-te ce vei face daca o termini sau nu.

| BlueeRoss3 a răspuns:

Din respect pentru tine si pentru o femeie care este in fata ta nu ar trebui să stai ca la bar. Si eu am fost asa in liceu si nu înțelegeam de ce profesorii imi spun anumite lucruri ce tin de bun simt...asta până când am terminat liceul si am urmat pedagogia si sa simt pe propria piele cum e să stai în fața a 20 de copii si sa nu te asculte. Rorurile se pot schimba sau macar pune te si in pielea unui prof. De întâmplat nu ti se poate întâmpla nimic rau neapărat, doar sa te sancționeze la note si sa le spuna părinților despre purtarea ta. Cat timp esti la scoala trebuie să respecți anumite lucruri ce tin de bun simt, acasă poti sa stai si cu cracii pe pereți daca vrei.

| Mariangrigore22 a răspuns (pentru BlueeRoss3):

Nu cred ca am folosit bine expresia "ca la bar". Stau putin intors pe o parte si rezemat cu umarul de perete si diriginta mea cu un EGO foarte mare, imi atrage atentia mereu (si nu intr-un mod ok) ca vezi domne unde ma cred etc etc. Chit ca ea isi traieste viata la maxim, daca ma intelegi...

| BlueeRoss3 a răspuns (pentru Mariangrigore22):

Evident ca sunt si profi exagerati, nu zic ca nu sunt, însă vorba aia, te faci prieten cu dracu până treci puntea. Si poti sta si tu la ora ei cum iti spune. Din moment ce iti atrage doar tie atenția greșești si tu pe undeva.

| BlueeRoss3 a răspuns (pentru Mariangrigore22):

Si eu am avut profesoare dificile, te inteleg oarecum si pe tine. Ei bine nu ai ce sa faci in cazul asta. Incerca sa ai o pătură ok in fata ei. În rest prea multe nu ai ce sa ii spui unei profe care are putere in fata ta.

| BlueeRoss3 a răspuns (pentru BlueeRoss3):

O postură *****