| ikram a întrebat:

Ce parere aveti ca "alesii nostri" vor sa mareasca TVA la 25%(de la 19%) si cota la 20% (de la 16%), asta insemnand salarii mai mici si preturi mai mari?

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sunt niste idioti. Eu stau si ma gandesc si imi spun ca nu as putea fi in functia lor ca poate nu as gasi solutii reale. Desi vreau binele acestui popor. Dar sunt la fel de incompetenti ca mine. Ce mai cauta pe acolo? Sunt multi care prin prisma experientei de dormit pe un scaun capata un anumit statut pe care nu il merita. Sunt foarte multi tineri cu vointa si speranta de mai bine, unii chiar cu proiecte ample. Si noi vedem aceiasi hoti si incompetenti.

| Hombre a răspuns:

Eu nu i-am ales si cine ia ales sa se duca sa le dea capete in gura.

| Hombre a răspuns:

@anonim nu conteza, capete sa fie.

| ikram explică:

Sunt total de acord cu voi, ca acesti indivizi sunt niste idioti care tot fura fura fura si numai asta stiu sa faca.

@claudiea79 este inevitabila aceasta chestie, pentru ca ei sunt prea idoti sa gaseasca niste solutii anti-criza reale, si nu mai stiu de unde sa scoata bani si nah, hai sa luam de la popor ca de unde putem sa luam.

| ikram explică:

@gabriela, cum am mai spus este invitabil sa se intample la un moment dat si asta, si plus ca in intrebare am scris ca "vor" sa mareasca nu ca au marit deja.

| Vizitiul a răspuns:

Banuiesc ca este o solutie pentru iesirea din griza, oricum, mi-e greata! Astia chiar doresc sa lase romanul in cocoselul gol.
Dupa ce au vandut gazul la nemti, iar romaniii nostri cu forta de munca au devenit someri, se agita sa iasa din criza marind TVA-ul.
Ce parere am despre alesii nostri? Pai, niste aspiratoare de bani care dorm in parlament, iar tara se duce de rapa.

| gabriela a răspuns:

Ai auzit, legat de aceste afirmatii, vreun anunt oficial? De ce intrebi ceva ce e doar un zvon? Calm! sa asteptam raportul FMI... ok?

| hominid dreak a răspuns:

Incompetenti si nesimtiti. Ii doare in p**** ca ne agitam noi aici.

| m4them4tic a răspuns:

Pai daca tot avem salariile astea imense, de ce sa nu mai creasca ei putin darile? Ce ne e noua ca o sa avem un tva de 25 fata de cel de 19, la salariu nostru...ne doare-n basca, basca aia de o sa o vindem sa ne luam 2 covrigi.Sau pentru cei mai isteti, basca aia de or sa o intinda la colt de strada cersind o mie de lei. Avem o conducere de toata jena, dupa ce ca nu realizeaza nimic "pentru tara"mai si fura din buzunarele noastre pe fata.

| claudiea79 a răspuns:

Inca nu s-a dat nici o lege in monitorul oficial. asa ca sint doar zvonuri care sint tocate de televiziunii sa aiba ce sa vorbeasca. trebuie sa faca reforma pina in iulie cind vine fmi-ul; abia atunci daca nu o sa faca nimic mareste tva-ul; acum sint doar vorbe aruncate la tv. daca ar veni opozitia ar face la fel; pentru ca noua ne dicteaza fmi. daca nu facem ca ei nu ne mai dau banii. fara imprumuturi ajungem ca si greci nu o sa mai aiba banii de pensii si salarii. trebuie sa mai dea afara oamenii de la stat sint prea multi. am fost la primarie. erau 20 de femei in birou 2 munceau. restul birfeau si rideau. rocau banii statului degeaba

| stefangeles a răspuns:

Parerea mea! (angryangryangryangryangryangryangryangryX imi trebuie neaparat un AK47 cat de curand si le fac o vizita la cotroceni inapti aia dorm ca boi si *** menta apoi ccand nu au bani ne storc pe noi ca niste rufe...

tu vrei parerea mea despre cei mai huiduiti oameni din Romanialaughing ce crezi ca-ti voi zice ca-i ''Iubesc'' imi fac draci degeaba pentru ca nu pot face nimic doar un masacru la cotroceni... sunt de parere ca vom avea iar evenimentele din 89

| Laly_4113 a răspuns:

DAca vor ca tara noastra sa ajunga de *** si sa fie primitiva n-au decat de parca si asa nu am fi cei mai inapoiati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce parere am? sa-i iau pe toti cei ce in 20 de ani de la revolutie au ajuns multimiliardari, si au fost si in conducerea statului intr-o forma sau alta, pe marii moguli si pe cei care au fraudat tara int-o forma sau alta chiar daca au acte in regula, si sa le spun asa; dragii mei, unii au murit la revolutie, voi la-ti impuscat pe ceausescu, si a-ti facut averi, daramand si vanzand, sau privatizand fraudulos, totul in tara asta, aducandu-ne aici.acum, ca sa nu va impuscam si noi pe voi, veti pune la dispozitia tarii toti banii necesari, si care-i aveti adunati, sa ne scoateti de unde ne-ati bagat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hombre, ma duc eu sa le dau capete in gura dar sint total nedumerit.Capete de care? De scindura, de bita de?

| a răspuns:

Total aiurea!

| Fallen1Angel a răspuns:

Suntem niste prosti, noi romanii daca ma intelegi.
Adica nu facem nimic in privinta asta, de ce? suntem lasi?
Ar trebui sa iesim in strada sa ne spunem cuvantul, sa ne opunem la nebunia asta, sa facem ceva.
The right man in the wrong place can make all the difference in the world.