| AlexDorinel a întrebat:

Ce parere aveti ca PSD a lasat Romania de 2 ori fara guvern in timpul pandemiei?

Prima data cand a inceput pandemia, din 5 februarie pana in 14 martie.

Si acum a doua oara.

Cred ca PSD e cel mai mare vinovat pentru masurile luate tarziu, pentru ca ii tot sperie pe astea cu motiunile lor.

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Probabil o spui ironic! In pandemie PSD n-a fost la guvernare si nici n-a putut influenta schimbarea guvernului. Majoritatea o au PNL, USR si UDMR din 2019. Atunci nu era PAN-DE-MIE (vorba lui Ciolannis-casa luata prin fals si uz de fals) si chiar si in martie 2020 imbecilul spunea ca este doar o raceala usoara. Din "raceala" asta mor oamenii pe capete.

| Mosotti a răspuns:

Ce sa mai zici de PSD cand in pandemie PNL se bat intre ei, si USR la fel se bate cu PNL, de e haos politic in tara, pe astia nu-i vezi?
Adica se bate PNL lui catu cu PNL lui Orban, si astia doi cu USR. Si lupta asta nu se va opri in curand.
Lumea asta a votat in decembrie.
Pe langa ca au scumpit astia totul.

Vinovati sunt aia de la putere pentru masurile luate tarziu, puteau sa ia din prima masuri ca lumea, dar nu s-au luat asa cum nu s-au luat in toata UE de fapt, deci nu tine de PSD neaparat.

Ii doare pe ei in pix de oameni, ii doare de afacerile smecherilor sa nu pice, si asta in toata UE de fapt cam, mai mult sau mai putin.
China a rezolvat-o repede, carantina totala 6 saptamani si deja in vara lui 2020 viata era la normal la ei, au filmat romanii, nu ca ziceau chinezii, a dat la TV La noi cum si pe strazi, magazine, la concerte umblau fara masca.
Deci daca vrei sa faci ceva faci, cand nu vrei, dam vina pe PSD, pa cucu, pe altii.

| gabicoo a răspuns:

Băi Dorinele parcă erai clona lui Câtzu! Acum te dai Werner?
Zici că PSD e de vină? În această "peroadă" cine a fost la butoane? PNL cumva?
Sau din nou "Rușine PSD!"
Tu nu ai teme de scris pentru mâine?
Dacă nu atunci mergi și te culcă baiatule!

| Lukasssz a răspuns:

Toti sunt niste hoti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru binele poporului roman PSD ar trebui sa dispara. Face atat de mult rau. Nici nu stii daca e mai rau cand e la guvernare sau daca e mai rau cand nu e la guvernare, pentru ca atunci se chinuie din rasputeri sa creeze probleme pentru a destabiliza guvernarea si tara odata cu ea.

| MariaEElena0505 a răspuns:

Stai stai stai. Nici eu nu țin cu PSD, ba chiar sunt împotriva acestui partid.dar ce legătura are el cu ce se intampla acum? Adică, poate are și el. Dar cred ca s-a datorat mai mult din cauza neintelegilor celor doua partide, și anume PNL și USR. Părerea mea.

| LiviuNmt1993 a răspuns:

Da iohanis ce face el cu arahat el ei baga tara asta in pamant cu covidul lor manipulare

Răspuns utilizator avertizat
| LiviuNmt1993 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Tu esti pnlist sau de la vaccin ti se trage!?

| Salontanul a răspuns (pentru LiviuNmt1993):

Serios? De aia mor peste 280 de oameni pe zi ca-i manipulare?

| LiviuNmt1993 a răspuns (pentru Salontanul):

Daca va vaccinati ca pe câini

| gabicoo a răspuns (pentru LiviuNmt1993):

Nț! De la lichiorul de viorele - Mona, i se trage! Cred că asta consuma măsa în timp ce era însărcinată cu Alex Dorinel! laughing

| Salontanul a răspuns (pentru LiviuNmt1993):

Alo! Baiatu'! Invata-te sa te comporti fara sa jignesti! Oricum afirmatia ta este a unuia care nu stie ce vorbeste. Peste 90% din mortii din Romania sunt cei nevaccinati. Tarile care au depasit 70% din populatie vaccinata au deja liberalizari. Romania (din cauza nevaccinarii) este pe locul doi in Europa la procent de morti. Mai prosti decat noi sunt bulgarii care nici ei nu vor sa se vaccineze. In lume suntem mai prosti decat toti si ne urmeaza aproape tari ca Grenada, Bahamas, Lesotho, Surinam care ne si intrec. Mai citeste inainte de spune o prostie!

| LiviuNmt1993 a răspuns:

Nu vezi ca in tara e razboi biologic cu vaccinurile lor te omoara pe fata