| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de acest videoclip?
https://www.youtube.com/watch?v=bBRaStZg7XI&ab_channel=Z onaIT

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa ramana la tehnologie, politica s-o lase pentru altii! Adica nu te abonazezi la ceva sa primesti altceva! E cea mai mare prostie! Din pacate el nu-si da seama...

| anonim_4396 explică (pentru lpavel):

Eu nu sunt cu politica, dar îmi place cum prezintă. Mi se pare că te face să îndrăgești subiectele extratehnologie, chiar dacă înainte credeai că nu sunt pentru tine.

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Subiectul este in regula. Pe o parte este bine ca l-a abordat pentru un public care nu da doi bani pe politica. Pe de alta parte nu este bine ca l-a abordat un om de divertisment, unul care foloseste des cuvantul "imbecil" sau "cocalar cu X6" si tot felul de cuvinte care starneste ura pe o categorie de oameni doar ca sa ofere un moment de extaz neuronului unui corporatist. Publicul lui sunt baietasii care stau toata ziua si lucreaza ca programatori. Nu-i urasc sau ceva, doar ca nu consider ca un entertainer trebuie sa faca comentarii politice. Este un subiect ce trebuie abordat rigid, fara tot felul de metafore si expresii. In America se considera demult ca un comediant nu ar trebui sa comenteze subiectele politice, le duci in derizoriu. Si cam la fel face si baietasul asta.
Nu-mi place ca limbajul lui se duce rapid dintr-o extrema intr-alta, acum da un citat dintr-un om mare si imediat zice rahat si cocalar cu X6.

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Este de datoria fiecărui om să treacă peste modul dezinvolt al unor prezentatori și să ia ce este mai bun din videoclipurile cu pricina.
Consider că, în cazul acesta, oamenii pot face distincția foarte ușor între glume și subiectul principal (serios). Nu mi se pare că ar fi comediant, purșisimplu explică niște chestii într-un mod relaxat și specific.

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Este discutabil. La fel este normal ca un actor sa poata candida la presedentie sau ca un fost infractor sa aiba posibilitatea de a deveni primar. Iti suna ceva mai bine acum?