| Stropdeploaie a întrebat:

Ce parere aveti de ce se intampla in Paris?
Noi de ce nu iesim in strada? Chiar asa bine se traieste? chiar asa multumiti suntem de clasa politica care isi face legi doar pentru Ei?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Noi nu stam in Paris, daca am sta am fi si noi ca ei, noi cautam covrigi in coada cainilor vagabonzi

| Wr3nch a răspuns:

La romani nu le pasa man. Daca au un pet de bere si un televizor, stau si se relaxeazalaughing

| Stropdeploaie explică (pentru Wr3nch):

Deci daca mi deschid o firma ...si caut trei fraieri. sa mi munceasca 12 ore pe zi de luni pana Duminica. pe salariu minim. gasesc asa i? laughing)))

| Wr3nch a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Depinde in ce zona a tarii dar sanse suntlaughing

| Stropdeploaie explică (pentru Wr3nch):

In Suceava,! laughing)

| Frank51 a răspuns:

Yep.

| Mclaren12 a răspuns:

Francezii n-au mai suportat probabil nu doar traiul actual, pentru ca am auzit ca erau mari probleme legate de trai, nu doar de preturile la carburanti, dar probabil s-au saturat si sa le tot bage UE pe gat mii si mii de imigranti musulmani. Dupa atatea atacuri teroriste, rata crescuta a somajului, imigranti care stau probabil foarte multi pe banii statului, multiculturalism, politici anti-franceze ale acestui sobolan numit Macron, cat mai pot indura oamenii? Aia nu sunt spalati pe creier cu sunt romanii, aia stiu foarte bine situatia din tara lor si stiu foarte bine ce vor. Macron a incercat sa-i "mituiasca" parca cu ceva scadere a taxelor sau ceva marire a salariilor, nu mai stiu exact, si francezii au refuzat. Il vor pe sionist si toata gasca lui afara de la putere, asta este mai important.

| suntserios a răspuns (pentru Mclaren12):

Mai toate atacurile din Franța au fost făcute de cetățeni francezi aflați de ceva generații acolo... Asa ca celebra scuza cu valul de imigranți forțați de UE nu prea tine

| Mclaren12 a răspuns (pentru suntserios):

Redouane Lakdim, musulman extremist de descendenta marocana, a omorat 3 oameni intr-un supermarket din Trebes.
https://www.straitstimes.com/......est-france

Ahmed Hanachi, musulman tunisian omoara doua tinere cu cutitul in Marseille.
https://www.straitstimes.com/......h-official

Karim Cheurfi, musulman afiliat ISIS a tras spre o masina de politie si a omorat un ofiter pe Champs-Elysees.
https://www.straitstimes.com/......er-reports

Mohamed Lahouaiej Bouhlel, terorist tunisian afiliat ISIS a omorat 84 de oameni dupa ce a intrat cu un camion intr-o multime din Nice.
https://www.straitstimes.com/......ice-source

Si cireasa de pe tort, atacuri teroriste in lant puse pe seama ISIS au dus la moartea a 130 de oameni in 2015 in Paris.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/November_2015_Paris_attacks

Unde spanac ai sa vezi tu vreodata francezi nativi sa provoace atacuri teroriste? Probabil daca in Romania s-ar intampla la fel, ti-ai inghiti vorbele, doar ca din cauza saraciei si a crizei, Romania nu este o destinatie pentru imigranti, ca drept dovada eu unul nu am auzit inca de atacuri teroriste in Romania. Culmea ca atacurile teroriste au crescut exponential odata cu aducerea valului de imigranti in Europa, pentru ca si foarte multi dintre ei sunt teroristi afiliati ISIS adusi special pentru activitati precum cele de mai sus. Te intreb sincer, cine te-a mintit in halul asta? Da o sursa ceva.

| suntserios a răspuns (pentru Mclaren12):

Mai citește odată ce am scris, fa diferența între francez nativ și cetățean francez.

Karim Cheurfi era francez, născut franta
Redouane Lakdim cetățean francez.

Aia de la bataclan, cetățeni francezi. Oamenii ăștia erau de mult infiltrat acolo nu au venit în ultimii 3 4 ani odată cu valurile de emigranți.

| Mclaren12 a răspuns (pentru suntserios):

Ce relevanta are ca este cetatean francez? Daca are cetatenie franceza, asta nu-l face mai mult francez sau mai putin terorist. Din cate se pare Karim Cheurfi a fost un infiltrat, ca altfel ce legatura avea el cu ISIS? Nu cred ca se cunoaste dar eu pun pariu ca si taica-su tot terorist era, probabil si el migrat in Franta la vremea lui. Nu de alta dar n-am auzit de terorism cauzat in Franta tot de francezi, este irelevant. Este ca si cum romanii ar cauza acte de terorism in Romania. Asta nu prea se exista. Un alt indiciu mai este ca probabil toti indivizii care au cauzat astfel de acte erau musulmani. Francezii nativi in marea majoritate nu sunt musulmani, dar marea majoritate de musulmani din Franta sunt imigranti cu origini in tari asociate sau nascuti de parinti imigranti.

| suntserios a răspuns (pentru Mclaren12):

E relevant pentru ca nu aveau legătură cu valurile de migranți de care vb toată lumea

| Mclaren12 a răspuns (pentru suntserios):

De unde stii ca nu erau nascuti tot de parinti imigranti? Ciudat mi se pare ca ei sunt cetateni francezi si afiliati ISIS in acelasi timp, adica teroristi cu acte in regula nascuti in Franta. Aici faptul ca au cetatenie franceza nu mi de mai pare relevant. Chiar daca sunt nascuti in Franta tot merita sa fie impachetati si scosi afara din tara si trimisi probabil in tarile de unde au venit parintii sau neamurile lor. Aia sunt un pericol pentru societatea civilizata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mclaren12):

Eu chiar cred că tu suferi de analfabetism funcțional
tătarii din Dobrogea nu-s români în mintea ta?

| Mclaren12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu fac o diferenta intre un francez nativ a carui familie isi are originea in tara aia si un musulman nascut in Franta de parinti care au migrat din Africa sau din alte locuri. Daca tu nu vezi nicio diferenta, atunci asta-i problema ta. Si cine naiba se intinde pe durata a sute de ani? laughing
Este vorba de maxim doua-trei generatii.

"Eu chiar cred că tu suferi de analfabetism funcțional"
Eu cred ca tu suferi de prostie. Am zis ca pentru mine exista o diferenta intre cele doua categorii mentionate. Daca tu crezi altceva nu inseamna ca cine nu crede ca tine este analfabet functional.

| Vvistula a răspuns:

Ce se intampla in Paris nu e din cauza traiului prost, ca ei nu traiesc intr o tara ca a noastra, exista alte forte externe care i-au impins sa iasa. Asa face omul cand viata devine plictisitoare.