| sopranaCadaverica a întrebat:

Ce parere aveti de Cristian Tudor Popescu?

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Un fost comunist care il pupa in fund pe ceausescu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Are un stil acru tot timpul. Ca să nu sufere de aciditate o revarsă.

| sopranaCadaverica explică (pentru sadrian46):

Si ti se pare ca nu e obiectiv? Cred ca stilul e pe masura situatiei.

| sadrian46 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

E super subiectiv. Obiectivitatea e neutră și nepărtinitoare, fără efecte teatrale și argumente ad hominem. E spectacol vulgar și grotesc ce face el. Nu pamflet, ci pataflet.

| mihai69 a răspuns:

Omul care se pricepe la toate. Românul perfect prin definiție.
Dar trebuie să recunoaștem: are cuvintele la el!

| gabicoo a răspuns:

E un "Mercenar de presă"!

| Emma30555 a răspuns:

Foarte inteligent, cam încrâncenat dar de multe ori ii dai dreptate ascultându l, știe sa facă și audienta

| RoCkKiD a răspuns:

A castigat pentru un motiv pemiul de jurnalistul anului de nu stiu cate ori. E una din cele mai pertinente voci din presa romaneasca, omul asta aduce mai multa competenta la o masa decat tot guvernul precedent la un loc. Este printre putinii jurnalisti care reuseste sa imbine informarea cu umorul (de multe ori negru) lucru greu de realizat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Nu e el ala care lauda mineriadele si minerii?

| RoCkKiD a răspuns (pentru anonim_4396):

E un singur articol care e interpretabil, in nici un caz nu ridica in slavi minerii dar ce-i drept nici nu le condamna actiunile.

| sadrian46 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Omurul negru de cioclu. Ce rezolvă?

| FreddieM a răspuns:

Un tip care-si expune parerile raportate la propriul sau univers cu aplomb si dinamism,(mostenirea comunista) desi unele chiar au fost pe frecventa mea dar am incetat sa-l mai urmaresc cand am constatat ca unele principii in care aparent parea sa creada erau de fapt o fatada a realei sale identitati. De fapt se folosea de mine si de multi altii ca sa-si umple buzunarele deja doldora de euroi. A prin tipu smecheria si cand a vazut ca da bine la masa a inceput sa se vanda pe you tube (acolo il urmaream).
Spre clarificare as lipi un link, sper sa fie legala actiunea mea, ca doar nu-i un secret, e domeniu public la indemana tuturor.

https://statsmash.com/en-gb/calculator/cristian-tudor-popescu-tv-net-worth

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai toxic personaj din presa romaneasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un domn inteligent și sensibil.

| Lucian4 a răspuns:

Ctp persoana nascuta in aceeasi zi, ca mine happy ctp- persoana bine informata si un vocabular precum spectrul de culori