| AlexDorinel a întrebat:

Ce părere aveti de cursurile noi pentru examenul auto?

Aparent USR da legi bune când e în opoziție, ca atunci când sunt la butoane sunt varza.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Care cursuri noi?
Si USR nu "da" nici o lege, eventual poate face propuneri de legi si acestea pot fi adoptate integral, adoptate cu modificari sau respinse de cele doua camere ale Parlamentului.

| Lukasssz a răspuns:

Nici nu mai imi pasa ce fac ei, timpul` trece, leafa merge.

| AC4S4 a răspuns:

Nu mi se pare neaparat o lege reformista. Vor fi niste cursuri de forma, teoretice imi pare.
Noi stam mai prost la practica. Intregul proces de obtinere a permisului auto este de aproximativ 6 luni daca il obtii din prima incercare, caz destul de rar. Cei mai multi invata sa conduca decent dupa ce obtin permisul, din lipsa de sedinte de conducere, sunt prea putine. Mi se pare ca statul nu contribuie deloc in aceasta zona. Si nu vad alta viziune din partea USR.

| daculliber a răspuns:

USR si PNL îsi fac doar datoria. Datoria lor este să distrugă țara din interior. Să vandă tot, să distrugă afacerile, sa îndatoreze țara, să săracească populatia. Și situatia COVID din România e din vina lor ( PNL). Nu au luat măsurile potrivite când trebuia.