| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de decizia lui Iohannis de a o pune prim-ministru pe Viorica Dancila?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Singura solutie decenta pe care o avea la indemana din punct de vedere constitutional

| AvalohAlyn a răspuns (pentru suntserios):

Putea sa o si refuze considerand-o nepotrivita(asta si este adevarul), tot legal si constitutional era.

| anonim_4396 explică (pentru AvalohAlyn):

Si Dragnea putea sa-l suspende legal si constitutional si o punea Tariceanu. big grin

| suntserios a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Si venea Dragnea cu a doua propunere mult mai rea, gen Olguta sau oligofrenul ala de Serban Nicolae... si atunci ce facea Iohannis? Refuza si atunci? Il suspenda parlamentul si ajungea Tariceanu presedinte si ala facea prapad intr o luna

| relian a răspuns:

Cand el trebuia sa taca, normal asa era, omu asta tace non stop deci probabil s-a trezit din somn si a spus si el da, mai bine tacea, in cazul lui chiar ca tacerea e de aur laughing
Pai ce frate asta e decizia lui? Stie omu asta sa ia vreo decizie oare? Nu ma mira nici faptul ca n-are copii, bine asta n-are nici o treaba cu jobu dar ma gandeam asa cand se apuca asta sa faca sex deja are 80 de ani, deci se apuca cand e tanar si la 80 de ani ai terminat primul lui contac laughing

| Holiday a răspuns:

Nu Iohanis e de vina, ci idiotii care au votat PSD.
Pe undeva e foarte bine ca au pus-o pe aia. Cu cat e mai idioata cu atat guvernarea se compromite mai mult si logic si cei care i-au propus. Doar ca...nu prea mai am sperante ca romanii sunt capabili sa judece coerent si tot pe jigodiile astea ii vor vota. Unii din interes, altii de prosti.

| VibeTrix a răspuns:

Aici nu facem politica, copii

| ALexUser a răspuns:

Nu prea ma priveste!

| suntserios a răspuns (pentru ALexUser):

Sper ca zici asta pentru ca nu mai locuiesti in Romania

| RoxanaRoxy12345 a răspuns:

E mai bine o femeie decât cu un barbat