| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de ființă vie și suverană?
E pebune chiestia asta sau e scoasă de undeva așa anume?
E o teorie / concepție?
E o mișcare?
Credeți că există și alte CI?

6 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Nici o parere.
Nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Oameni care nu se pot adapta societății civilizate

| doctorandus a răspuns:

Dap, e o miscare din SUA, intrata in vizorul FBI-ului pentru terorism. La noi prinde la nebuni, cum a fost fostul miliardar care si-a ucis bunica.

| Celcestietot a răspuns:

E pe bune.

| johnnny123 a răspuns:

Parerea mea este ca acestor fiinte "suverane" ar trebui sa li se interzica accesul la absolut toate creatiile societatii din care refuza sa faca parte si ale carei reguli refuza sa le respecte.

Pentru ca nu poti sa fii si suveran, dar in acelasi timp sa te folosesti de ceea ce au construit oamenii ca societate. Trebuie sa alegi una sau cealalta.

Si vom vedea atunci cat de "suverane" sunt cu adevarat, fara acces la drumuri publice, fara curent electric, fara apa curenta, fara asistenta medicala, fara mancare produsa in masa, fara locuinta, fara bani, fara identitate etc.

Sa mearga si sa traiasca in apele internationale pe o platforma plutitoare facuta din vezici de porc umflate cu aer. Pun pariu ca dupa maxim 5 minute isi vor reevalua "suveranitatea".