| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti de Ludovic Orban premier?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti, pana nu o sa-l vedem la treaba, daca o sa ajunga. Si apoi premierul este cam asa de bun cum este Guvernul, asa ca sa asteptam.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un politician slab, din vechea clasa politica. Pare bun aparent in comparație cu Dancila

| AC4S4 a răspuns:

Se pot cu siguranta solutii mai bune. A avut niste idei controversate.
Oricum, conteaza mult si echipa guvernamentala care va fi. Din ce s-a vehiculat in presa am citit si nume bune la ministere importante.
Ludovic Orban nu trebuie sa ia exemplul lui Dancila. Adica sa nu se poata discuta, ori faci cum zice dansa, ori pleci din guvern.

Eu chiar sunt curios ce ar face un astfel de guvern. Au criticat in campanie pensiile speciale, bugetarii din administratii care primesc bani fara a face nimic. Sunt curios daca vor spune ceva despre acestea cand sunt la guvernare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mult mai bun decât ce a avut România până acum!

Răspuns utilizator avertizat