| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti de neregulile gasite la KFC?

https://www.mediafax.ro/......s-18488661

Acum am vazut ca au inchis acele aparate cu gheata si toarna suc vandut la suprapret dar cumparat de ei de la supermarket.5 lei un pahar dar daca te duci in Kaufland gasesti la 5 lei sticla.

Asa se fac afacerile in lumea asta, toti cauta sa te jecmaneasca si sa faca profit nu intereseaza pe nimeni de sanatatea omului.

Daca se imbolnavea cineva de la gheata aia cu bacterii?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicio surpriza

| Wr3nch a răspuns:

Tu ii spui jecmaneala, ei il numesc profit. Nimeni nu isi deschide o afacere cu scopul de a face bine, orice patron vrea profit si bani. Ca se intampla situatii de gen, asta nu e intentionat ca nimeni nu vrea publicitate negativa. Dar nu moare KFC-ul in Romania de la niste gheata cand gasesc mancare expirata in restaurante de lux.

| goguPatent a răspuns:

La ce rahaturi baga aia prin mancare, bacteriile alea cred ca erau cele mai sanatoase.