| Haydee a întrebat:

Ce parere aveti de noua companie LYONESS?
O fi ceva escrocherie, sau firma serioasa?

6 răspunsuri:
| fif2002 a răspuns:

Pare serioasa, stiu pe cineva care are si primeste 1% reducere, dar mi se pare prea putin ca sa merite sa mergi la magazinele lor partenere care te taxeaza in plus mult mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ceva serios daca tot cheltui 1000 lei pe luna pe mincare si benzina de ce sa nu-i cheltuiesc prin sistem? 1% reducere este doar primul din cele 10 beneficii pe care ti le ofera sistemul. Daca depui la banca 1000 lei cit a dobinda primesti? Nu am auzit ca poti primi 10 lei la nici o banca. Unde mai pui ca banii nu ii ti blocati in banca ci ii cheltui pe nevoile tale personale.In concediu (in Italia si Elvetia) am fost numai la hoteluri partenere si am avut numai de cistigat.

| doarluka a răspuns:

Nu e deloc o firma noua, eu imi fac cumparaturile asa de 3 ani. Exista pe langa cei 1% si alte beneficii, iar magazinele partenere (Carrefour, DOMO, Lukoil, Rompetrol, Praktiker, etc) au aceleasi preturi pentru toata lumea. De ce sa nu-ti iei ceva bani inapoi la fiecare cumparatura?

| doarluka a răspuns:

Salut Mihai. Eu primesc saptamanal bani de la Lyoness.
Bani „blocati" în contul Lyoness am și eu, dar acei bani îmi produc alți bani, asemenea banilor „blocați" într-un cont bancar. Autorul articolului folosește expresia „banii mei" referindu-se la bani primiți DOAR pentru că a folosit sistemul Lyoness. Acei bani dacă nu folosea sistemul rămâneau la comerciant, incluși în prețul produsului cumpărat.

| doarluka a răspuns:

Despre câți bani vorbești tu de fapt? Dacă vorbești de 10 lei(atât și gata) nici nu te contrazic. În CGA scrie clar că plățile se fac începând cu suma de 43 lei. E normal să nu se facă viramente de 10 lei.
Eu fac cumpărăturile regulat prin Lyoness și banii mi se virează în fiecare marți. Așa funcționează...

| paunady89 a răspuns:

Firma este in evidenta RODSA din Romania. Cei inscrisi si se implica in dezvoltarea afacerii au sansa de a avea o parte din tot rulajul mondial Lyoness.Tot ce ruleaza Microsoft, Apple, Sony Vaio, Vodafone si toti ceilalti parteneri comerciali sa ai un procent de acolo. Astept intrebarile voastre.Multumesc