| AlxMro a întrebat:

Ce parere aveti de situatia politica a Romaniei?
Chiar credeti ca a existat aceasta criza?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Criza (financiară) a fost reală şi este reală. Criza politică însă, a fost, este şi va mai fi o bună bucată de vreme la ordinea zilei în România.
Şi, din cauza crizei politice resimţim criza financiară atât de dur.
În alte ţări situaţia nu a fost atât de dramatică şi-n plus şi-au şi revenit mai repede. De ce? Pentru că ei au politicieni mai sănătoşi la cap!

3 răspunsuri:
| alexush a răspuns:

Nu fra! eu cred ca nu a fost nici o criza.au bagat ei in buzunare.salarile sunt din ce in ce mai mici, locuri de munca nu mai sunt.dc?! ca banii se duc la shakira2011, madona2010 parca...ce ne trebuie noua vedete daste care cer milioane de euro sa vina cand cu banii astia ar putea sa faca altceva.mie unu cel putin nu imi place muzica lu madona. shakira mai merge da daca vreau sa o aud dau pe net.parlamentarii au case, masini, afaceri.si tot nu le ajung.ROMANIA E O TARA DE rahat CU CONDUCATORI DE rahat.pace

| xyz321 a răspuns:

Da a existat criza si exista din pacate in continuare, pentru ca daca nu exista nu le convenea nici celor de la putere sa plateasca atatia someri (chiar daca nu-i plateste din buzunarul propriu), e criza, e saracie, va fi si mai rau anii viitori mai ales cu clima asta si cu o multime de tarani care isi "abandoneaza" pamanturile agricole...nu stiu ce va fi cu viata noastra insa va trebui sa fim pregatiti pentru zile grele sau ani grei mai bine zis.
cat despre politica... sunt foarte multi in "gasca" si nu prea se poate face ceva deocamdata, dar totusi parerea mea este ca indiferent de cine ar fi nevoie la guvern sau la alta functie politica, ar trebui sa fim noi (poporul intreg) cei care voteaza persoana mai mult sau mai putin potrivita. asa daca ei se aleg intre ei niciodata nu vor iesi de la putere si nu stiu daca ne-ar fi mai bine cu altii insa mi se pare aberant ca un partid sa aiba atatia oameni in guvern. probabil ca daca ar fi cate un om sau doi, din fiecare partid altfel stateau lucrurile, pentru ca adunau ideile si le consultau sa vada care este mai eficienta, insa daca la putere sunt doar oameni dintr-un partid, normal ca orice idee va intra pe mana lor si le va conveni lor...o va aproba fara nici o rezerva.
putina schimbare cred ca ar trebui.

| x_9045 a răspuns:

Am o parere foarte proasta... au bani sa faca orice altceva dar nu ce trebuie si de aceea tot mai multi vor sa plece de aici din Romania si sincera sa fiu si eu as pleca oricand pentru a studia pentru ca si conditiile din afara sunt mult mai bune decat aicioh go on aici este o mare harababura.