| Anomim2025 a întrebat:

Ce parere aveti de Viktor Orban?

Este mai bun decat Liviu Dragnea?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Oricate ai avea sa le bagi pe gat ungurilor ca roman nu poti sa nu ai respect pentru cum sunt guvernati. Orban e un om vertical si patriot. Romanii ar trebui sa-si scoata palaria.

| Anomim2025 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

De ce nu putem avea si noi un asemenea liber?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Anomim2025):

Lumea ( prostimea ) inca nu a ajuns la maturitatea la care sa inteleaga ca SISTEMUL nu e bun. Il folosim de sute de ani si rezultatul e acelasi. Sistemul cu elite si " alegatori " sau monarhia nu e nimic altceva decat o ferma unde noi suntem vacile si ei stapanii. De-a lungul istoriei nu exista nici o exceptie -Elitele lupta sa-si pastreze privilegiile si sa si le mareasca prin orice mijloace iar multimea e sclava lor. Orice incercari de reparat ( reforma ) ceva este o iluzie. Trebuie dat la gunoi tot si pus in loc un alt mecanism. Ce se face acum numai Murfy poate considera ca va da rezultat. Ma refer pe plan mondial si inclusiv si mai ales la sistemul monetar -bancar. Sunt mancator de documentare de mai multe feluri si pot spune ca acei salbatici cum ii numim noi care traiesc in societati tribale sunt cu mult mai echitabile decat societatea " avansata " in care traim noi. Ea a fost si este in continuare construita de ei pentru ei. Principiul este -Totul pentru noi, nimic pentru altii.

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu este mai bun decat Liviu Dragnea! Este premierul Ungariei si vorbeste urat si ataca dur asupra Romaniei!