| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre campania femeipebancnote?

30 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

O susțin! În Marea Britanie, bancnotele au chipul reginei care nu a făcut altceva decât să se nască si sa trăiască iar noi, cu atatea valori feminine, suntem indiferenti.

| PersonajFictiv a răspuns:

Sunt ok cu petitia, doar e pe merit.
Acele femei care o sa fie puse acolo o sa fie puse pe merit.
Sunt si femei de calitate care merita respect cum sunt si barbati de calitate care merita respect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atat timp cat n-ajunge Viorica Dancila cu mecla pe bancnota de 10 lei eu sunt ok cu petitia.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Antonia a fost desemnata ambasadoare a proiectului si am avut un mic atac de inima cand am vazut-o cu bancnota in mana, am crezut ca pe ea o vor laughing)))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie campania asta mi se pare inutila, avem lucruri mai importante de rezolvat decat niste mutre pe-o hartie, dar cand vad ce discurs au persoanele care sunt impotriva, nu sunt nici in stare sa argumenteze de ce, nici sa poarte o discutie civilizata, atunci da, sunt de acord laughing nu suport feminismul, dar persoane ca voi imi fac greata, asa ca semnat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar o propagandã feministã, adicã serios acum cât de batut in cap trebuie sa fi sa creezi o capmanie, pentru a pune fetele unor femei pe bancnote laughing? In loc sa isi foloseasca creierul cum trebuie, ar putea sa isi castige existenta prin artã cu asa ceva, daca tot vor sã le aduca cunoscute dar ce sa si faci...

Uite motivul pentru care nu ar trebui sa fie mutra unei femei pe bani.

| Iunix a răspuns:

Feminism! Mai târziu misandrie.

| francut a răspuns:

Pfui! Vad ca toti va ganditi la femeile de azi. Cultura voastra la atat se rezuma?
Dau niste exemple la intamplare: Iulia Hasdeu (macar despre ea trebuie sa fi auzit si voi), Ana Aslan, Nina Cassian, Sofia Nadejde, Ecaterina Teodoroiu, Sarmiza Bilcescu, Ella Negruzzi... nume nepatate nici de politica nici de can-can-uri. Va las pe voi sa cautati in wikipedia si sa aflati cine sunt.

| Alfred0703 a răspuns:

Daca o sa fie puse acolo pe merit, atunci sunt de acord. Oricum nu avem femei care merita sa fie puse. Va mai intrebati de ce devin tot mai multi barbati misogini, ei, uite de ce...

| anonim_4396 explică (pentru Alfred0703):

De ce? laughing

| Alfred0703 a răspuns:

Aa, am uitat, ma si *** pe campania lor.

| AlexDarius3 a răspuns:

Atata timp cat nu ajunge doamne fereste o parlamentara sau Razvan Gogan e ok.

| nurckye a răspuns:

Nicio personalitate femeie din Romania nu cred a merita sa fie pe vreo bancnota. Nu pentru ca ar fi femei. Dar pentru ca in fata lor sunt persoane cu realizari mult mai importante care se intampla sa fie barbati

| Daniel09857 a răspuns:

Nu sunt de acord, pe bancnote trebuie sa fie doar Barbati, in nico tara civilizata nu sunt femei pe bancnote, iar in Ro pe cine ai vrea sa pui pe o bancnota pe Doamna Firea sau Dancila?

| Daniel09857 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrajeala!

| anonim_4396 explică (pentru Daniel09857):

Argumente?

| Daniel09857 a răspuns (pentru anonim_4396):

Intreab-o pe mama ta

| anonim_4396 explică (pentru Daniel09857):

Tipic laughing.

| Bro4555 a răspuns:

Ce femei avem noi in Romania care merita sa fie pe o bancnota?

| DaTati a răspuns (pentru Bro4555):

Tocmai. nu avem.
Cum ar fi sa o vezi pe Andra pe bancnota de 50 laughing

| anonim_4396 explică (pentru Bro4555):

Uită-te pe lista propusă de ei, sunt 100.

| anonim_4396 explică (pentru DaTati):

România nu se rezumă la muzica pop din ultimii ani.

| DaTati a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ma refer ca femeie, e buna, cat de cat inteligenta ce sa zic laughing
Cunosti tu vreun model mai bun?laughing))

| francut a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde-i lista? Da si tu un link.

| francut a răspuns (pentru Bro4555):

Nu cele din prezent, ci cele din trecut. Si nu cantarete de manele. Exista multe femei meritorii.

| Bro4555 a răspuns (pentru francut):

Da-mi cateva nume de femei care au ramas in istorie, la fel ca si personalitatile care se afla pe bancnote in momentul de fata, care se intampla sa fie barbati.

| anonim_4396 explică (pentru francut):

Si cele mai votate de pana acum sunt Regina Maria, Ana Aslan, Maria Tanase, Regina Elisabeta, Ecaterina Teodoroiu si Iulia Hasdeu.

| francut a răspuns (pentru anonim_4396):

Mutumesc.