| Feri5 a întrebat:

Ce părere aveți despre Cîțu? În condițiile în care sunt restricții, datorită pandemiei, nu avem voie să organizăm festivități cu mai mult de 100/200 de persoane. Dumnealui zice că la Congresul lui cu PNL-ul se vor întâlni 5000 de persoane? Cum vine asta? Pentru politicieni, restricțiile nu sunt valabile? Sau le pun așa, din pix, numai pentru noi, să avem de suferit din cauza lor?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Vântulalb a răspuns:

Pana la Congres, unde toti su t ori vaccinati, ori testati, ori imunizati prin boala,
uiti de mai multele mii care s-au inghesuit la mare fara nici un control. Sau cei de la Cluj ( Electric Castle si Untold). Si alte targuri... asemenea. Toate aprobate de Catu.

| Feri5 explică (pentru Vântulalb):

Păi, nu înțeleg! De ce a aprobat Cîțu astea, în condițiile în care sunt restricții? Nunți - limită de persoane, distanță de 2 mp, botezuri - aceeași poveste, terase, baruri, bla bla bla - aceeași poveste. La Untold vin mii de participanți, la fel cum și la Congresul ăla. Aici nu se infectează?

| Vântulalb a răspuns (pentru Feri5):

Crezi ca noi intelegem ilogica lui?