| AlexDorinel a întrebat:

Ce părere aveți despre guvernul Citu amănunțit adica fiecare ministru în parte?

Credeți că ar putea guverna USR cu PSD?

4 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Apa de ploaie toti.
Nu mai conteaza cine ajunge la guvernare.
Toti devin brusc idioti din momentul in care prind un scaun caldut.

| minrest a răspuns:

Ce sens ar avea sa discutam despre fiecare ministru? Un prim ministru trebuie in primul rand sa asigure o majoritate, comforma cu mandatul primit; daca nu a putut pastra coalitia cu USR, gata, Citu e un prim ministru execrabil, care va guverna doar cu complicitatea PSD la fiecare vot in parlament.

| gabicoo a răspuns:

Guvernul Câțu = Zoaia de pe parbrizul mașinii baronilor!

| StrongHeart a răspuns:

Sa arda in iad si usr si psd si pnl, asta e parerea mea.