| addictedg a întrebat:

Ce parere aveti despre imagina negativa pe care Romania si-a creat-o in afara tarii?
Ce sugetii aveti pentru imbunatatirea imaginii? Idei de campanii, propuneri, etc.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Romania nu are neaparat o imagine negativa. Nu am stiut sa promovam ce avem si de aia au iesit in evidenta lucurile negative.

Turismul eu zic ca e una dintre cele mai puternice "arme" in momentul de fata.

| blAster85 a răspuns (pentru suntserios):

Da ai dreptate dar trebuie "lucrat" turismul, si celor de sus prea putin le pasa, prea putin investesc

| KillaNoFilla a răspuns:

Cei care au creat imaginea negativa sunt cei care fura, abuzeaza, injura pe straini in tarile lor.
Si aceia sunt persoane care nu au 12 clase.Deci educatie e solutia.
Trebuie sa profitam de agricultura eco pe care straini o aprecieaza la noi in Romania.
Si de imaginile pitoresti cu satele, biserici si castele cunoscute ca la altceva suntem departe.

| PogChamp a răspuns:

E foarte bine, de ce crezi ca valul de imigranti din syria ne-a evitat in totalitate in drumul lor spre Germania? Ca stiu ca n-aveau ce gasi aici.

Nu trebuie imbunatatit nimic, prea multa publicitate atrage lume pe care nu o vrei in vicinitatea ta.

Răspuns utilizator avertizat