| UnderPressure a întrebat:

Ce parere aveti despre initiativa unui referendum pe tema larg vehiculata: "fara penali in functii publice"?
Sunteti pro, contra?
Ar avea sorti de izbanda, ar schimba ceva in Romania?

Răspuns Câştigător
| Theo94 a răspuns:

Este o prostie si voi explica fara chestii politice. Un om se naste cu niste drepturi inalienabile, vezi Drepturile si libertatile omului. Nimeni si nimic din aceasta lume nu poate lua dreptul unei persoane pentru a fi ales si a alege. Exceptie, dar numai pe o perioada bine determinata, atunci cand se da sentinta cu o pedeapsa compensatorie. Atunci cand acea persoana intra in cursa electorala ar trebui sa stim cu totii totul despre acea persoana; este numai vina noastra, a celor care aleg un cetatean care a fost condamnat daca ajunge in acea pozitie. Curtea constitutionala ar respinge pe buna dreptate prostia (ma scuzati ca repet asta) asta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Theo94):

Păi pe o anumită perioadă e și legea lor - până la reabilitare - doar că ei vor să-ți interzică ei, nu instanța

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns (pentru Theo94):

In loc de "pedeapsa compensatorie" se va citi "pedeapsa complementara". Scuzati!

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana la reabilitare inseamna pedeapsa+cealalta pedeapsa complementara. Mai pe romaneste cine a gresit si a platit se cheama ca este nevinovat cu aceleasi drepturi ca oricare adica reabilitat. Ca ce vor ei este o prostie, cum am mai spus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gheorghe_Bucalete_1954):

Ei vor fix ce e și acum în lege. doar că interzicerea drepturilor electorale să fie în Constituție, nu decisă de instanță.

uite aici textul pentru care s-au strâns semnături:
Nu pot fi aleși în organele administrației publice locale, în Camera Deputaților, în Senat și în funcția de Președinte al României cetățenii condamnați definitiv la pedepse privative de libertate pentru infracțiuni săvârșite cu intenție, până la intervenirea unei situații care înlătură consecințele condamnării."

| UnderPressure explică (pentru Theo94):

Nici nu mai stiu cui sa dau funda. sad
Sunt 3 persoane, cu raspunsuri bune si foarte bune.
Multumesc.

| suntserios a răspuns (pentru Theo94):

Realizezi ca nu toate funcțiile publice sunt alese prin vot nu? Caz în care teoria ta de mai sus e fix irelevanta.

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns (pentru suntserios):

Sigur, acolo unde este vorba de numire in functii au propriile regulamente care filtreaza.

| suntserios a răspuns (pentru Gheorghe_Bucalete_1954):

Si au filtrat asa bine incat presedintele camerei deputatilor este un condamnat penal definitiv iar cel care se ocupa de bugetul tarii este un condamnat la 8 ani de inchisoare pentru fraude fiscale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Realizezi că inițiativa usr se referă doar la funcțiile alese prin vot, nu?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde scrie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Https://farapenaliinfunctiipublice.ro
ăsta e textul pentru care s-au strâns semnături și primește răspuns de la ccr săptămâna asta

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

"Nu pot fi aleși în organele administrației publice locale, în Camera Deputaților, în Senat și în funcția de Președinte al României"

Nu scrie ca e vb de vot popular.

| AC4S4 a răspuns (pentru anonim_4396):

Intr-adevar, spune "nu pot fi alesi". Totusi, crezi ca ar face Iohannis un referendum pentru initiativa celor de la USR? Ar iesi USR-ul clar in avantaj, nu PNL-ul. In plus, daca e sa treaca acea initiativa, se va face oricum un referendum la un moment dat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Atât în consiliul local cât și la primărie avem alegeri - membrii / primarul sunt aleși prin vot popular. asta înseamnă administrație publică localălaughing
legat de parlament și președinte nu cred că există vreun dubiu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Utorităţi comunale şi orăşeneşti ARTICOLUL 121
(1) Autorităţile administraţiei publice, prin care se realizează autonomia locală în comune şi în oraşe, sunt consiliile locale alese şi primarii aleşi, în condiţiile legii.

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns (pentru suntserios):

Filtrarea se face INAINTE si aici nu vorbim de asa ceva, sunt functii ALESE nu NUMITE! Despre ultimile vorbeam, reciteste. Stii cum este aici, iti atarn o eticheta pe la spate si-apoi rad de tine! sa fim seriosi, a fost un proces pur politic; doar stii ca atunci era alianta USL (uniunea social liberala) si toate actiunile electorale au fost coordonate impreuna, cum este normal. Dar, surpriza, numai Dragnea a fost vinovat.da' ce spui de condamnarea lui Adrian Nastase unde nu erau probe directe dar trebuia dat un exemplu! Dar despre procesul "telepatiei" a "socatei" de care nu mai scapa acum CSM-ul de atatea procese? Sa vedem ce se intampla acum la CCR unde a fost trimis conflictul institutional referitor la completele speciale

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns (pentru Gheorghe_Bucalete_1954):

Da hotii adevarati cu "meleoanele" unde sunt? Peste granita, la plaja la soare!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gheorghe_Bucalete_1954):

Cu tot dragul: Gâdea nu deține adevărul absolut și dosarul 'Telepatia' n-a șocat pe nimeni sănătos la cap.
și Năstase a avut cam 4 ani în care a făcut toate nenorocirile posibile, să nu-i plângem de milă.

| suntserios a răspuns (pentru Gheorghe_Bucalete_1954):

Daca intr-adevar esti nascut in 54 cum zice numele tau inteleg de unde iti iei informatiile, sunt si formulate la fel ca idolii de la anumite televiziuni. Nici nu ma astept la alte raspunsuri decat astea legate de buzuri si dosare politice.

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns (pentru suntserios):

Ce relevanta are varsta, tu esti serios si tanar?! Eu fac niste afirmatii sau contrazic pe altele. De ce schimbi subiectul, de ce treci la persoana mea?! Atat ti-a mai ramas?!

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns (pentru suntserios):

"iar cel care se ocupa de bugetul tarii este un condamnat la 8 ani de inchisoare pentru fraude fiscale." Nu am stiinta de asa ceva, da-mi un indiciu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gheorghe_Bucalete_1954):

Se referă la Vâlcov. Și condamnat la 30 de ani, eu nu l-aș da la schimb pentru Andrei Caramitru. laughing

| suntserios a răspuns (pentru Gheorghe_Bucalete_1954):

Are mare relvanta varsta.
Se stie ca A3 e fieful pensionarilor naivi si creduli amatori de show ieftin de la infractori bogati care traiesc de pe pielea postilor.

Valcov, ai auzit de Valcov. Tatal bugetului Romaniei si a programului de guvernare?

Stii ca Valcov are 8 ani in prima instanta pe infractiuni economice?

Minti luminate pentru consultari la referendum.

Pe cine vroiai sa cheme? Nicolicea, Serban Nicolae? Iordache, Tudorel?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Theo94):

OK, deci tu zici ca e ok sa votam pentru unul care a fost condamnat in tinerete de 4 ori pentru furt si si-a terminat cu bulaul.

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns (pentru suntserios):

Eram sigur, dar..prezumtia de nevinovatie la tine nu conteaza! Esti orbit pe cat esti de tanar! Este in prima instanta dupa care..se rejudeca. Uita-te si tu cum manipulezi, prima data NU ai scris "in prima instanta" mentionezi asta in acest raspuns! Daca vrei sa fii la curent procesul se..rejudeca! https://www.cotidianul.ro/procesul-lui-valcov-reluat-de-la-zero/. Apoi continui exact ca un procuror comunist. Eu spuneam despre magistratii chemati, pe cei care i-a numit cu competenta lui de presedinte! Tipul asta cu care semeni, ma refer la un model, l-am intalnit mereu si sper sa nu ajungem la jigniri si injuraturi; nu doresc sa semeni exact ca acel model!

| suntserios a răspuns (pentru Gheorghe_Bucalete_1954):

Prezumția de nevinovăția conta când avea doar un dosar penal aflat în lucru. Odată ce a fost condamnat, chiar și in prima instanta la 8 (Opt) ani cu executare. 8 ani. OPT. CE VREI? Sa ii suflam în muci ca e nevinovat? Când i s-a pus sechestru pe averi de mii de euro în condițiile în care a fost doar un primar într un orășel mic de provincie și a avut doar niște funcții neînsemnate prin administrației, când omul fu te economia cu ordonanțe data ca la Slatina vrei sa îl consideram nevinovat.

Ce spui tu acolo sunt clar a propaganda auzita la TV la posturile de casa a PSD ului.

O singura întrebare am și opresc discuția. Nu te simți deloc umilit trăind traiul tău modest și apărând hoții aia care își bat joc de bătrâni în principiu? Nu te simți umilit ca tu te gândești de 2 ori înainte să îți cumperi o pâine și Teodorovici poartă adidași de 1500euro? Nu te simți umilit deloc că tu stai într un apartament de 50m2 și Dragnea în vila de câteva hectare din salariu de bugetar. Fa ți un bine, nu mai apară hoții doar că îți oferă o dramă inventata la o televiziune de 2 lei.

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Gabi, eu nu stiu la cine te referi, cui i-ai raspuns. Dar simt ca trebuie sa raspund; mai important decat toate sunt Drepturile si libertatile omului. Iata ce scrie in Constitutia noastra:(1) Dispoziţiile constituţionale privind drepturile şi libertăţile cetăţenilor vor fi interpretate şi aplicate în concordanţă cu Declaraţia Universală a Drepturilor Omului..." Acea persoana de care zici trebuie sa dea o declaratie inainte de a candida la alegeri sau anuntarea canditaturii va face ca presa sa scormoneasca tot! Si daca sunt oameni care-l voteaza.ce sa faci?! Uite, este cazul unui primar https://www.google.ro/......https?/url Ce zici de asta?

| suntserios a răspuns (pentru Gheorghe_Bucalete_1954):

Serios, îmi un link vechi de 2 ani sa îmi spui ca se va rejudeca procesul. Chiar ai face orice sa le scuzi furturile?

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns (pentru suntserios):

Da, ma simt umilit cand vad cum adevaratii hoti, cu complicitatea justitiei, fug peste granita cu milioanele de dolari si euro; cand vad ca oameni nevinovati stau in puscarii, au pierdut o cariera, afaceri, prieteni chiar si viata., cand vad ca adevaratii hoti scapa din cauza prostiei, coruptiei si incompetentei din justitie. Sunt convins ca printre cei carora li se rejudeca procesele sunt si vinovati dar vor scapa din cauzele enumerate mai sus. Iar daca stau intr-un apartament de 50m.p. nu este treaba nimanui, personal ma simt foarte bine iar cine doreste mai mult sa munceasca mai mult, il priveste. Gandesti exact ca un comunist, de ce sa nu aiba si ala cat am eu? Liberalul zice, ia sa vad cum face acela sa am si eu la fel! Sa stii, asa ca fapt divers, am votat si votez numai cu liberalii, am fost printre primii membri in Iasi..acum s-au despartit asa ca am ales ALDE. NU am fost membru PCR! Dar se pare ca sunt adepti multi pe aici! Cum sa te exprimi in halul asta?!"Prezumția de nevinovăția conta când avea doar un dosar penal aflat în lucru. Odată ce a fost condamnat, chiar și in prima instanta la 8 (Opt) ani cu executare. 8 ani. OPT. CE VREI? Sa ii suflam în muci ca e nevinovat? Când i s-a pus sechestru pe averi de mii de euro în condițiile în care a fost doar un primar într un orășel mic de provincie și a avut doar niște funcții neînsemnate prin administrației, când omul fu te economia cu ordonanțe data ca la Slatina vrei sa îl consideram nevinovat" Iata LEGEA, bag seama ca esti in urma cu informatia: Art. 23 alin. (11) Constituție
Până la rămânerea definitivă a hotărârii judecătoreşti de condamnare, persoana este considerată nevinovată
*drept fundamental

Art. 4 Codul de Procedură Penală
(1) Orice persoană este considerată nevinovată până la stabilirea vinovăţiei sale printr-o hotărâre penală definitivă.
(2) După administrarea întregului probatoriu, orice îndoială în formarea convingerii organelor judiciare se interpretează în favoarea suspectului sau inculpatului. (Principiul indubio pro reo)".

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns (pentru suntserios):

Ai dreptate, am gresit; NU a aparut motivarea, de aceea se lungeste. Eu nu scuz dar tu acuzi pe nedrept.

| suntserios a răspuns (pentru Gheorghe_Bucalete_1954):

"cand vad ca oameni nevinovati stau in puscarii, au pierdut o cariera, afaceri, prieteni chiar si viata., cand vad ca adevaratii hoti scapa din cauza prostiei,"

Măcar mai reformulati puțin. Ca vad acceasi fraza la toti postacii. Pe bune. Și v ați activat multi acum de când s-a lansat ideea referendumului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Nu te simți umilit deloc că tu stai într un apartament de 50m2 și Dragnea în vila de câteva hectare din salariu de bugetar.

Realizezi ce înseamnă un hectar?:d dar câteva hectare?
laughing

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ca ai prins ideea, nu e nevoie de masuratori topografice

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Da, aceleași clișee care trebuie să emoționezelaughing iți e imposibil vreodată să fii obiectiv

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns (pentru suntserios):

Da, vad ca stii sa raspunzi cu postarile altora scoase din context!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Gheorghe_Bucalete_1954):

Tocmai fiindca aia care voteaza sunt in multe cazuri majoritar niste nulitati absolute pe linga care un Husky e doctor docent, de aia astfel de exemplare ar trebui sa nu aiba posibilitatea de a candida. Raspunsul meu era pentru raspunsul tau cistigator. In Constitutie si altele se stipuleaza dreptul la viata, la educatie, si alte bazaconii pe care statul roman mictioneaza cu bolta.

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

"Tocmai fiindca aia care voteaza sunt in multe cazuri majoritar niste nulitati absolute pe linga care un Husky e doctor docent." Da' canele ala are diploma adevarata sau cumparata?! Acum serios, cum crezi ca ar trebui? Sa voteze numai barbatii peste 30 de ani, sa voteze aia cu diplome si doctorate..Sa ne intoarcem in timp?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Gheorghe_Bucalete_1954):

Nu ma refer la diplome, ci la ignoranta. Sint oameni cu 4 clase care au habar mai mult despre ce se intampla in jurul lor, ce drepturi si obligatii au, decat multi masteranzi, doctoranzi, si altii de-astia.

72 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Romania e vanduta, au ramas pensionarii si copii mici (alcolici si panarame pe langa ei). Mai bine ar iesi din UE tara, cand a aderat toti au pus laba pe ea si au sustras ce au putut. Rusia nu a aderat la UE si nimeni nu fura de la ei, le e frica la imputitii aia din bruxelles sa se puna cu putin altfel spetsnazul lui le taie carlanu noaptea in somn laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Da, e super în Rusia
mai ales dacă o să te duci 15 zile la pușcărie că l-ai înjurat pe Putin...

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Ala tine la tara lui si lumea nu moare de saracie

| Plato a răspuns:

Pro, desigur, am fost si voluntar la ei.
Ar putea sa aiba, normal.

| AC4S4 a răspuns:

"Nu mai bine facem autostrazi si spitale cu banii care s-ar cheltui pe referendum?
Nu votez la referendum pentru ca nu-mi spune mie Iohannis pe cine am eu voie sau nu sa aleg.
Sigur vrea Iohannis sa strecoare vreo lege de-a lui prin acest referendum."

Sunt ironic, desigur. Orice referendum este important, nimeni nu ar trebui sa boicoteze vreun referendum.
Sunt multe de facut ca sa se ajunga la referendum. Iohannis o tine momentan pe lozinci ("voi da romanilor votul inapoi", "sunt aproape hotarat"). El poate organiza, dupa consultarea Parlamentului (majoritatea in ambele camere parlamentare), un referendum pe o problema de interes national. Poate schimba si constitutia printr-un referendum la propunerea Guvernului (deci ramanem la probleme de interes national).
Sa zicem totusi ca se ajunge la referendum. Probabil ca ar avea cvorum si va trece referendumul. Insa, nu stim nimic concret despre ce are Iohannis in gand.
Eu zic ca e in joc si candidatura lui la prezidentiale. Deja a pierdut voturile crestin-conservatorilor dupa ce i-a numit infatuati. Daca anunta referendumul cu mare fast, apoi acesta nu trece de Parlament sau de CCR, Iohannis va pierde multe voturi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AC4S4):

Iohannis poate să facă ce vrea că e consultativ, n-are valoare juridică și e foarte probabil să aud de la PSD ''nu votăm la referendum, nu-i facem jocul lui Iohannis'' - cel puțin jumate din votanții psd n-ar vota la referendum. rolling on the floor mie mi se pare un mare autogol pe care și-l dă dacă face referendum

| Theo94 a răspuns:

As fi de acord cu un astfel de referendum. Ca sa se poate schimba ceva depinde de cine organizeaza referendumul, cum se va mobiliza, organiza populatia.

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns (pentru Theo94):

Nu numai!
1. Este un referendum consultativ, asta inseamna ca Parlamentul trebuie sa puna in practica rezultatele.
2. Conditiile meteo si statistica privitoare la participarea la alegerile europarlamentare sunt alti factori care pot influenta rezultatul. Este o smecherie a la Basescu, cu toate ca CCR a decis ca este constitutional sa fie organizat la aceeasi data cu alegerile europarlamentare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e muuuuuult mai simplu ca cetățeanul român care nu vrea penal în funcție publică să nu mai voteze cu penalu?laughing))

| Țoglă a răspuns (pentru anonim_4396):

Se votează mai mult partidul decât penalul.
Partidele pun penalii pe liste, nu se pun singuri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Țoglă):

și crezi că cetățeanul care votează cu partidul, nu cu omul, deși asta e oricum doar la parlamentare, că la locale e uninominal, e atât de interesat să vină la referendum să voteze ca să nu-i mai poată pune partidul penali pe listă?

Ia în calcul și că la majoritatea condamnărilor penale instanța suspendă drepturile electorale pe o anumită perioadă în care nu poți ocupa funcții publice...deci e fix 0.

| Țoglă a răspuns:

Referendumul ar fi binevenit.
prezența la vot ar fi o acțiune a poporul asupra dorinței sale. Câteodată trebuie să și acționăm, nu să stăm doar cu gândul.

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns (pentru Țoglă):

Mai intai gandim si pe urma se.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gheorghe_Bucalete_1954):

Exact așa e și în prezent, doar că e dictată de instanță expres interdicția

| Thecurious a răspuns:

Nu exista termenul juridic de " penal".
Un referendul care sa contina acel cuvand nu poate exista.
Banuiesc ca te referi la cei care sunt urmariti penal.
Ei bine, doar o instanta de judecata ii poate interzice canditatului dreptul de a fi ales.
Din cate stiu, dreptul de a alege si de a fi ales este unul fundamental, adica un drept negativ. Nu poti interzice cuiva sa nu poata candida pe viata, ci doar pentru o anumita perioada.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Thecurious):

Inițiativa asta oricum nu dorește să interzică pe viată - oricum n-ar avea cum.
totuși nu se mai aplică retorica cu spitale în loc de referendum thinking

| Thecurious a răspuns (pentru anonim_4396):

E a USR-istilor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Thecurious):

Păi ei au strâns semnături deci normal, da.
aa, dacă va pune Iohannis întrebarea la un referendum consultativ, fără valoare juridică, ca să-și însușească ideea lor în speranța că o să câștige niște voturi, o să fie amuzant, că se vor certa pe a cui e ideearolling on the floor

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns (pentru Thecurious):

Nu este bine sa amestecam chestii politice cu legile. Sunt si vor fi multi dintre cei care vor sa pacaleasca oamenii bazandu-se pe fricile lor, urile lor, neinformarea si lenea lor!

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai se reevalueaza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gheorghe_Bucalete_1954):

Ce se reevaluzează?

reabilitarea înlătură consecințele condamnării

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se reevalueaza propunerea unui referendum; vad ca au venit la Cotroceni toate mintile "luminate" in ale justitiei sa faca acea margica!

| danaieladaniela a răspuns:

Eu cred ca e o prostie.

| Andresso a răspuns:

Nu se mai poate schimba nimic in bine in tara asta. Degeaba facem referendum si alea, alea, tot asa va fi sau chiar mai rau. Asta ne e soarta daca suntem asa cum suntem si suntem condusi de idioti care pe langa ca sunt bolnavi din punct de vedere al sanatatii, mai sunt si handicapati la cap.

| NeaNicu78 a răspuns:

Sincer, sunt pro referendumului fara penali in orice funcție publică...dar as vrea ( cam greu ) ministru pentru justiție sa nu mai existe și justiția să fie independentă fara "săgeți de la guvern". Sper că ați înțeles ideea, o seara frumoasa va doresc și bucurii nemărginite.

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns (pentru NeaNicu78):

Pai cam asa a fost pana a veni Tudorel! Si uite unde am ajuns! Eu ma minunez ce usor spuneti voi, cativa, 'penali'. Ati preluat sintagma si o rostogoliti aiurea precum greselile de gramatica uimitoare din retelele de socializare! Mi-amintesc ca un partid a propus ca numirea in functii de conducere sa fie facuta de CSM (Consiliu superior al magistraturii) si. a ramas ca in tren..Este o situatie comica (sa nu-i spun tragico-comica), acum, cei din inalte functii sunt numiti de presedinte iar la acea sectie speciala de cercetare a magistratilor sunt alesi de catre CSM prin CONCURS! Ei, culmea culmilor, se tipa ca prima categorie este cea independenta iar cei numiti de CSM sunt unealta unui partid.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gheorghe_Bucalete_1954):

Secția aia, chiar dacă are cea mai transparentă procedură de numire / revocare, chiar actionează ca o unealtă de partid
tanti aia a acceptat de la ghiță o poză dintr-un video și cheamă la audieri lumea care ar fi văzut filmarea lui Ghițălaughing))

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acuma fa-ma sa inteleg, Ghita este cu sistemu' sau cu partidu' la putere? Ghita a acuzat-o pe Koco, printre altele, de minciuna, ca nu il cunoaste; deci trebuie sa aduci dovezi, ele trebuie verificate, mai ales, cand este vorba de capturi dintr-un film!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gheorghe_Bucalete_1954):

Ghita joaca la toate capetele sau n-are nicio dovada, daca avea le dadea procurorilor cel putin

Dar cum naibii sa faci un rechizitoriu bazat pe ce spun unii ca ar fi vazutlaughing

Sau sa o acuzi pe kovesi, care a savarsit n infractiuni, fara doar si poate, de abuz in serviciu fiindca s-a dus cu avionul pana-n indonezia si atat?laughing (Asta scrie in comunicatul din presa, in caz ca ma intrebi pe ce ma bazez)

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chestia cea mai importanta ce trebuie subliniata este faptul ca ministerul de interne se ocupa cu transportul fugarului (nu mai spun ca se stia de el de ceva ani buni unde este).Eu am vazut acea chitanta aflata in arhivele ministerului, sa fie un fake? Deci dovada este, sa vedem ce vor zice judecatorii; deocamdata ministerul de interne zice ca a platit tot apoi se afla ca numai jumate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gheorghe_Bucalete_1954):

Chestia cu chitanța e alt subiect, de fapt, e tot ce mă interesează, dacă a dat ghiță bani sau nu

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns:

Ar mai fi un raspuns aici, daca unui cetatean ii este interzis dreptul electoral inseamna ca si cel care doreste sa-l aleaga este blocat, ii este, automat, anulat dreptul de a alege! Trebuie inteles ca te nasti cu acest drept deci este parte din fiecare dintre noi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gheorghe_Bucalete_1954):

Asta-i o tampenie ilogica

| Gheorghe_Bucalete_1954 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista si tampenie logica?