| Stropdeploaie a întrebat:

Ce parere aveti despre Kovesi?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca este o persoana competenta, corecta, a fost schimbata din functia de procuror sef al DNA fara a fi vinovata, pe criterii politice si o greseala a CCR si merita functia de procuror sef european.

| Stropdeploaie explică (pentru Ioandelasal):

Dar de noile acuzatii?

| SG1995 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Tot pe criteri politice a fost și numită, așa că e cam irelevant.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Sunt acuzatii de tot rasul sau plansul. Asemenea acuzatii au fost facute si in 2017 si au fost cercetari, stabilindu-se ca nu a avut nimic cu aducerea in tara a fugarului Popa, de aceasta ocupandu-se MAI. De altfel, dupa condamnarea definitiva, procurorii nu mai au atributii.

| REMiXDJ a răspuns:

Kovesi este o unguroaica proasta care habar nu are ce insemna justitie si ce trebuie sa faca in functia care o are sau o avea.In momentul cand ai o functie de procuror general sau sef DNA intr-o tara daca servicile secrete si departamentele tale interne de informare au dovezi clare cum ca un om de afaceri gras din tara, sau un senator, judecator, politist, primar, ministru, guvernator de banca, ambasador, etc. sunt corupti, ca au primit foloare necuvenite, ca se ocupa de afaceri cu mafia si lumea interlopa, ca spala bani, ca au propietati si averi care nu le pot justifica, etc. ei pot fi arestati in regim de urgenta, cu oameni bine pregatiti din fortele speciale, arestarea se face in momente cand persoana nu se astepta si se fac descinderi si arestari simultale la toti care au legatura cu persoana principala, se blocheaza tot ce este cont in banca, se da in consemn la vama, puncte de frontiera, aeroport, etc. aceste persoane avand interzis sa paraseasca tara, se confisca tot ce este acte, hartii din casa, se confisca PC-ul de unde se pot scoate date, se confisca telefoanele mobile de unde se pot asculta toate convorbirile si pot fi prinsi si alti derbedei implicati, etc, etc. Arestarea nu are limita de timp, un procuror general sau sef DNA poate tine in arest preventiv pe durata nedeterminata pana cand dosarul va fi instrumentat cu probe pe care infractorii nu le pot combate sub nici o forma. Daca la dosar sunt probe audio, video, documente, conturi in banca, etc. pe care infractorii nu le pot nega deoarece ete sunt reale - rezulta ca se poate face si un proces in regim de urgenta si pusi la racoare derbedeii.Chestiile cu inviolabilitate parlamentara sau drepturile omului pentru infractori si excroci care impotriva lor sunt dovezi clare si reale, toate acestea sunt apa de ploaie.Deci proasta asta de Kovesi daca vroia sa faca ce trebuia erau de mult dupa gratii Elena Uderea, derbedeul de Boureanu, gasca de infractori a lui Iliescu inclusiv el, gasca prostalaului de Constantinescu inclusiv el, gasca lui Basescu insclusiv el, smekerul de Mazare, etc. si alti asa zisi oameni de afaceri inclusiv papagalul de Columbeanu, nu mai vorbesc de oameni de afaceri straini care au fost in spatele unor banci care au fraudat statul roman cu miliarde de dolari, gen Bancorex si alte banci care apareau si dispareau asa peste noapte in maxim 1 an de zile.Nu mai vorbesc de derbedeii din aceste IFN-uri gen CETELEM, etc. care iau bani de la banci si vand apoii banii pe credit la supra pret celor care pun botul la credite prin magazine, etc.Deci Kovesi = cu zero.La DNA si ca procuror general trebuie un barbat, unul tare care trebuie platit foarte bine, si care sa aiba tupeu in el si sa nu ai fie frica de mafiotii care incearca sa faca tot felul de excrocherii in tara.

| SG1995 a răspuns:

Nici rea, nici bună, pur și simplu nu n-o pup în fund spre deosebire de majoritatea.
Cât despre acuzații? C'mon genul ăsta de chestii sunt foarte comune, ea însăși a făcut genul ăsta de șarade cu Ponta, Orban și alți politicieni de genul care erau achitați în istanță din lipsă de dovezi. Tot așa va fi și acum, că no nu pot dovedi că au călcat strâmb, pentru că dacă ciocul mulți or să cadă și nu riscă nimeni. E doar un război psihologic a dominației politicie niciun politician nu ar fi destul de nebun să toarne mizerile la ține la viața și libertatea lui. Gândește-te Koviesi, Ponta, Dragnea, și SRI refomat ca clonă a Secu de regimul Iliescu erau tovarăși prin 2009, Koviesi fiind numită de Ponta. De doar nisip în ochii pentru fraier restul, can-can și nimic.

| christine99 a răspuns:

Imi place ca nu are stofa de pitipoanca, e mai reala daca intelegi ce zic, mai stiu ca are multi dusmani.

| uchihasasuke09 a răspuns:

Nu mai am incredere in politicieni dar pe langa altii, e mult mai de incredere.