| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre pipa si sopa?

6 răspunsuri:
| BlueStar12 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=1w6GtwOvnWM asta e parerea mea
Am dat share pe facebook dar lumea nu isi da seama cat de nasol va fi daca va fi aprobata legea.
Am pus si eu o intrebare de genul, ma rog, mai exact am intrebat cu s-ar impotrivi ei acestei legi dar doar o persoana a raspuns.
Sunt dezamagita de lipsa de interes a oamenilor fata de acesta "lege" care practic ne v-a lua libertatea de exprimare pe net.

| CoquineNoire a răspuns:

Daca nu poti accesa wikipedia, pana sa se incarce site-ul complet, apesi pe escape tongue
nu-mi da funda, te rog, ca-mi strici combinatia.

| shadovv a răspuns (pentru CoquineNoire):

Daca Sopa este aprobata nu va mai exista o wikipedia de accesat.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E foarte nasol, frate. Adica oricum nu cred ca va fi aprobata aceasta ' lege ' deoarece asta ar insemna ca practic nu am mai putea folosi internetul pentru mai nimic. Atunci va trebui sa platim pentru toate filmele pe care vrem sa le vedem (in afara de cele de la TV), melodiile pe care le vrem in calculator/pe telefon, jocuri...e cam inutila chestia asta. Mai ales ca, pe siteul de la sopa chiar ei au ' furat ' ceva ca sa zic asa. Imaginea de fundal ii apartine unui fotograf celebru (nu mai imi amintesc numele sau, am vazut pe 9gag) si nu a scris niciunde cum ca ar apartine acestuia. Deci se numeste furt.

Tu ce parere ai?

| shadovv a răspuns (pentru anonim_4396):

E manipulare! Ei spun ca scopul acestor doua legi este combaterea pirateriei dar de fapt ele distrug libertatea oferita de internet. Fara youtube (exista multe persoane care traiesc doar din bani proveniti de la reclamele de pe acest site, e locul lor de munca) si wikipedia netul devine inutil.