| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre tara Romania? O sa isi revina vreodata?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atata timp cat avem tot mai multi tineri care scriu "Se merita" si "miau" ca pisica o sa mearga tot mai rau. Cand romanii vor constientiza ca invatatura este baza si nu vor mai sari la gatul profesorilor exigenti ci la gatul elevilor chiulangii, se vor rezolva multe.

| Dumbi a răspuns (pentru Salontanul):

Nu numai elevii sunt de vina, invatamantul e de vina ca ii lasa liberi, inloc sa ne puna sa invatam, ne tine liberi zeci de zile si dupa sunt in urma cu lectiile. Si profesorii sunt batuti in cap rau, am una de Tehnologie nici nu stie ce e cu ea pe lume… Dar oricum profesorii de Tehnologie sunt toti batuti in cap… si mai am una de Chimie, a uitat-o Dumnezeu prin scoala, chinuie toate generatiile… De 5 ani incoace se spune ca intra la pensie si tot la scoala e. Ii facem noi inmormantarea…

| Salontanul a răspuns (pentru Dumbi):

Cam asa se intampla. Materiile care nu plac ii fac pe elevi sa creada ca profesorii sunt rai. Asa am patit si eu la chimie. Aveam, insa, o colega care invata chimia ca pe apa. Facea exercitii de placere. Ea zicea ca profesoara-i buna dar nu stie prea multa carte. Acum, dupa ani, am aflat ca saraca profesoara era batuta de sotul sau numai in cap. Daca as fi aflat atunci cred ca-l strangeam de gat. Atunci, insa, o uram.

| Dumbi a răspuns (pentru Salontanul):

Aia nici sot numai are ca la cat de disperata e si cat tipa, ma mir de ce a lasat-o…

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa isi revina cand isi vor reveni oamenii... pentru asta trebuie insa sa mai avansam vreo 2 generatii

| NAT0 a răspuns:

Nu-mi pasă, știu că e fără viitor d-aia mă chinui să învăț mai bine altă limbă să pot să mă descurc altundeva unde există cineva capabil.
Altă întrebare?

| EllaM94 a răspuns:

Nu țara trebuie să se schimbe. Oamenii trebuie să un se mai lase prostiți de putere. Schimbarea e in noi.