| elenaps a întrebat:

Ce parere aveti despre tristul eveniment petrecut astazi in Rusia? Prabusirea avionului cu tot cu Guvernul Poloniei, fiind toti ucisi. Coincidenta mare. avionul apartinea Rusiei, teritoriul in care s-a petrecut accidentul era in Rusia. Guvernul Poloniei, in frunte cu presedintele, sotia, fratele sau, veneau de la comemorarea a 70 de ani de la evenimentul de la Katyn.

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Este o mare tragedie! Asta arata ca oameni suntem, indiferent ce functie avem! Tot doar o viata avem. Faptul ca avionul pare-se ca este al rusilor, sa nu ne antepronuntam, pana nu se afla ce s-a intamplat, din cutiile negre.Se fac speculatii de terorism, bomba la bord, racheta din aer sau sol..., dar avionul a aterizat intreg peste copaci, la procedurile de aterizare.Este posibil sa fi patit ceva pilotul...In fine, vom trai si vom vedea! Este o mare nenorocire si ca au murit atatia oameni!

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Avionul NU apartinea Rusiei, ci era de fabricatie ruseasca: Tupolev154, ceea ce e cu totul altceva.

Răspuns utilizator avertizat
| liviu00 a răspuns:

Regretam... ca n-a fost basescu...

| Matusha a răspuns:

La mine in oras un sofer de taxi a facut infarct si a murit in timpul unei curse.morala: in viata orice e posibil. Dumnezeu sa ii ierte pe cei decedati.

| RainDrop a răspuns:

Rusii. al naiba de nesimtiti, frate, a fost mana lor! Pe bune, de unde stim ca pilotul nu ia tradat?

| alexandru90 a răspuns:

Ceva fffffffffffffffff bine pus la cale de oameni care conduc aceasta lume din umbra. "Cine stie, cunoaste"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca nu se stie ce s-a intimplat, dar este foarte grav. Intr-o singura tragedie, Polonia a fost decapitata. Mi se pare o mare greseala din partea lor, faptul ca au trimis cu aceeasi cursa presedintele, premierul si alti oameni cu functii importante in stat. Uite ca jurnalistii au avut alta cursa si au ajuns intregi la destinatie. Poate din asta or sa invete ca trebuie intotdeauna sa puna raul inainte si sa-si ia toate masurile de precautie, inainte de orice. In plus de asta, poate acum nu se vor mai zgirci cind vine vorba de achizitionarea unei noi aeronave prezidentiale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum citva timp in urma separatistii ceceni au revendicat un atentat in Rusia.Sa nu va mire daca revendica si prabusirea avionului asta.Si mai am de adaugat ca se pregatesc citeva atentate in Rusia de catre insasi Polonia.Deci rationamentul meu; In timp ce toti din jurul ei sint vinovati si trebuiesc pusi la punct prin poate inca o integrare in uniunea Rusa, Rusia e cel mai nevinovat mielusel pentru Europa si celelante state.

| CatalinaMarina a răspuns:

Mie mi se para a fi o catastrofa. Oameni aia chiar meritau sa traiasca.Chiar imi pare rau de ceea ce s-a intamplat chiar acolo.
Eu cred ca sunt trei motive din cauza caruia sa petrecut necazul:vremea nefavorabila, echipajul si nu trebuia sa fie doar intr-un singur avion atatea ersoane importante.Aceasta este parerea mea:*. Sper ca esti de a cord cu ea.

| Andreea1130 a răspuns:

Doamne iartai

| tango a răspuns:

Asta e viata...