| AC4S4 a întrebat:

Ce partide vedeți la guvernare în 2020-2021 după alegeri?
Văd că USR-PLUS se cam încăpățânează să colaboreze cu cineva, mergând pe ideea că vor face singuri majoritate.

41 răspunsuri:
| TheGentleman a răspuns:

PNL și PMP. USR+ va fi doar o amintire

| Bizon95 a răspuns:

Eu sper ca USR+
detest serios pesedeul, insa nici cu penele nu imi e rusine, nu o sa uit in viata mea cum Crin Antonescu si gasca au votat IMPOTRIVA legilor pe care EI LE-AU PROPUS, dovedind la modul absolut ca nu II INTERESEAZA DECAT PUTEREA, si ii doare in kur de job-ul pentru care au fost votati si de poporul roman

| AC4S4 explică (pentru Bizon95):

Nu cred că domnul Crin Antonescu va fi pe liste atunci.
Credeți că USR-PLUS vor face singuri majoritate?

| BogdanM275 a răspuns:

PNL în coaliție cu USR+ și eventual PMP.

| mgtow a răspuns:

Si eu astept ca ciuma rosie sa dispara de la putere in rest mie indiferent cine ajunge la ciolan. PNL desigur ca nu face nimic USR trebuie vazut ce are de gand sa faca

| Bizon95 a răspuns (pentru AC4S4):

Cred ca trebuie sa intelegi ca NU putea vota NUMAI EL impotriva propriilor legi, deci GASCA e tot peneleul, nu numai Crin de trista amintire Antonescu

e ca si cum ai spune ca numai Dragnea e de vina pentru legile ANTI-justitie promovate de intreg pesedeul

suntserios
| suntserios a răspuns:

PNL cu USR+

USR+ nu s-a incapatanat niciodata sa nu colaboreze. Mereu au declarat ca vor colabora cu PNL la guvernare, altfel nici nu ar avea cum. Sa faca singur majoritate este imposibil. Le ar trebuie 50% din voturi la parlamentare, nu are num sa se intample asta

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru TheGentleman):

PMP nu la lua mai multe de 7% in viata lui de partid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Strig USR și trag apa la toaletă. De fapt strig toate partidele politice și trag apa la toaletă. Toți numai o minciună, cât să tragă de ciolan. Nu mai votez cu nimeni. Vot null pentru toți.

| Speranta12 a răspuns (pentru Bizon95):

Bine zis!

| Bizon95 a răspuns (pentru Speranta12):

Mercic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alde-pro românia singuri

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu o sa mai existe Alde pana la parlamentare, doar Pro Romania un pic mai mare

| GabiDumitrescu a răspuns:

USR+ cu penalii de la penele. Nu au cum altfel. Posibil chiar o majoritate penelista, caz in care din lac in put ne ducem...

| danbnz a răspuns:

Nici nu mai conteza cine ajunge la putere.
Inainte de alegeri sunt toti sfinti, dupa alegeri trebuie decontate favorurile si devin mafioti cu sau fara voie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Am dat si eu un raspuns pe masura intrebarii
Raspunsul real e evidentlaughing

| Speranta12 a răspuns (pentru danbnz):

Adevarat! Bine zis!

| TristanTzara a răspuns:

O coaliție de dreapta cel mai probabil. USR+ la ce procente au acum cu siguranță nu pot constitui o majoritate singură. Cine va face parte din coaliția asta nu cred că poate fi determinat acum.

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te minti singur.
Nici tu nu crezi ce scrii.

| aXy99 a răspuns:

USR+Plus si Pnl.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Ba da o sa vezi ca Ponta o sa ia 66%

| AC4S4 explică (pentru suntserios):

Barna spunea recent că dacă nu obțin majoritate vor face o alianță cu PNL. Eu cred că trebuie să fie realiști și să se gândească că o coaliție de guvernare trebuie pregătită din timp. Cea mai probabilă situație e considerată un plan B pentru ei.

| AC4S4 explică (pentru anonim_4396):

Nu știu cât de real e. Membrii și susținătorii USR consideră că o alianță cu PNL e precum o alianță cu PSD.

| Bizon95 a răspuns:

Trantesc o completare din cauza ca daca zici ceva naspa de unii, atunci se numeste ca esti de partea cealalta

la ultimile alegeri am votat pentru prima oara in viata mea, pana atunci NU merita sa pierd timpul la vot pentru ca aveam de ales intre hoti de hoti versus cei mai hoti, insa la ultimile alegeri am fost NUMAI sa votez impotriva pesede, as fi votat si cu penele daca era singura optiune, iar pe USR l-am ales chiar in ziua votului cand m-am uitat pe internet dupa "eu cu cine votez"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AC4S4):

Tara trebuie guvernata fie ca vor alianta sau nu, n-au solutii

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

66.6%

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AC4S4):

Eu sunt sustinator al USR ca si partid. Si sunt constiet ca nu au cum sa obtina majoritate. Nu au cum efectiv. Si nu vad o alianta decat cu PNL.

| AC4S4 explică (pentru suntserios):

Imi place sa citesc comentariile pe Facebook. Sunt destui care spun "Sa nu faceti greseala sa va vad langa PNL sau PMP".

| AC4S4 explică (pentru GabiDumitrescu):

Cu siguranta. E mai rau sa vezi un ministru de externe de tipul lui Teodor Baconschi, va place mai degraba Melescanu. Sau e mai rau sa vezi un ministru al culturii de tipul lui Paleologu (cu studii si experienta relevanta), va place mai degraba fostul ministru PSD (directorul al tabloidului Cancan).

Au PNL-istii multe nume dubioase, dar e o mare tampenie sa spunem ca sunt mai rai decat PSD-istii, nici macar egali nu sunt.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AC4S4):

Comentacii de pe Facebook au rolul lor acolo pe Facebook. E aberant si nu poate functiona sa ceri unui partid care va scoate 20-25% sa guverneze singur.