| Mariushgv a întrebat:

Ce politisti merg la apelurile 112? Si de la ce secție?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In timpul programului normal merg politisti care ar urma sa cerceteze cazul, dupa caz (omor, furt, ordine publica, circulatie, etc).
In rest merg politistii de serviciu.
In ambele cazuri merg cei de la sectia in raza careia este situat locul infractiunii, contraventiei sau evenimentului anuntat la 112.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde ce rezultă din apelul trimis. Merg cei ce sunt de serviciu la acea oră, cei de sunt deja cu un echipaj auto în zona apropiată de locul faptei.