| Raoul_Craciun_1996 a întrebat:

Ce pot pati din punct de vedere legal daca sunt minor si fumez?

2 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Absolut nimic, nu iti va face nimeni nimic. Nu uita: nu fuma in locurile in care este fumatul interzis. Altceva nu ai ce sa patesti, nu iti fie frica. Majoritatea minorilor din Romania fumeaza, si nu au patit nimic.

| lolec a răspuns:

Legal ar trebui sa fii mustrat cumva sau sa iti fie atentionati parintii de politie...dar in realitate asta nu exista. cel mai important lucru este sa nu fumezi in lucurile unde este interzis fumatul si sa eviti sa fumezi chia rin fata politistilor funda?