| fundita95 a întrebat:

Ce procent din cetatenii Coreei de Nord stiu adevarul in legatura cu guvernul lor si ce se petrece in afara tarii? Credeti ca poporul e capabil de o revolutie in urmatoarea perioada? ( argumente)

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Au creierul spalat bine bine cu axion si apoi frecat cu peria

cred ca liderul lor e zeul pe pamant si e atat de mare, tare si PUR ca nici la veceu nu se duce (no SHlT)

medici de pretundeni S-AU RUGAT de guvernul ala NENOROCIT sa ii lase sa faca operatii de cataracta, pana la urma au reusit, au facut 3000 (trei mii) de operatii de cataracta intr-o saptamana si oameni care au fost nevazatori 30 de ani au plecat ridicand mainile in sus si urland multumiri liderului lor NENOROCIT "i-a ajutat"

cat despre revolutie, prea curand, NO CHANCE IN LIVING HELLLL, in tara aia e foamete permanenta si copii sunt subnutriti si tot nu se face nici macar o revolta

iar, ca fapt "amuzant", sud Coreea NU vrea ca nordul sa se elibereze si sa se uneasca, pentru ca ar fi saraci ca dracu si le-ar lua juma' de secol sa isi revina

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si de unde vrei sa stim noi? Cred ca nu stie cineva, precis ca nici macar marea majoritate cetatenilor din aceasta tara iar daca stie cineva nu spune.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil 1-2% realizează ce li se intampla. Revolta acolo niciodată, nici macar putere fizica nu au