| geo9617 a întrebat:

Ce s-a intamplat in Belarusia de au venit cei de la OMON peste ei? Pentru ce protestau? Daca prostestau impotriva coruptiei, atunci de ce aveau un steag care avea le lungime culorile alb-rosu-alb? Nu stiu nicio tara sa aiba asemenea steag...

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

1. In Bielorusia statul descurajeaza protestul si orice forma de activitate politica independenta. 2. Protestau impotriva unei legi noi, care ii pedepseste pe cei ce nu lucreaza o norma intreaga. 3. Acela nu este steagul unui stat, ci steagul traditional al celor din Bielorusia care lupta pentru democratie.